Czy do płyty Gigabyte GA-78LMT-S2P będzie pasował procesor FX-83X0

Witam i o drogę pytam,

Mam takie zapytanko z materii opisowych. Na stronie mojej płyty głównej mam napisane iż:http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3833

 

Idą święta, pomyślałem, że sobie sprezentuje procesor Vishery. Problem jednak takowy, że akurat ten konkretny model dostępny jest w Amazonie, w USA z ceną nawet nawet, ale nie chce sobie myśleć ile zapłacę za kuriera, jakieś cło czy co mi można doliczyć… w dodatku do 20 dni roboczych oczekiwania…

 

W Polsce “w zamian” jest cała masa procesorów FX-83X0 (X - wstaw dowolną liczbę), które chodzą na podstawie AM3+.

 

Pytane zasadnicze brzmi: Czy płyta główna wykryje takowy procesor i wychrobota z niego maksimum?

maksimum ? masz na mysli OC?

 

Mam na myśli, czy płyta zczai co to za procesor i będzie w stanie go obsłużyć.

Płyta nie obsługuje Visher, tylko Bulldożery, a te są totalnie słabe. Kierowałbym się ku intelowi w twoim przypadku.

A czytałem już sporo przypadków gdzie kupowali taki 8320 na płytę twojego pokroju i mieli problem ze stałym obniżonym taktowaniem poniżej 3GHz.

 

Obsługuje jeden konkretny model z tego co widzę, i tylko się pytam czy ruszyłoby z innym na podstawie AM3+…

 

Pytania nie było…

obsłuzy to co widać na suporcie płyty po update bios. ale amd bym nie brał z tego wzgledu że one się opłaca tylko po OC. a jeszcze jak zmieniasz cpu pod kątem gier to tym bardziej.