Czy do słuchawek Audio Technica ATH-M50 muszę dokupić kartę dźwiękową?

Witam mam zamiar kupić sobie dobre słuchawki, lecz słyszałem, że bez dobrej karty dźwiękowej ich dźwięk nie będzie szczytem ich możliwości. Czy to prawda ? 

 

Jeśli w muzyce nie wyłapujesz każdego fałszu każdego zakłamania z głośnika to nie potrzebna jest tobie dobra karta.

Dobre słuchawki, czyli takie za 20 zł, czy za 200 zł? Podaj model.

Podaj także model płyty głównej, a co za tym idzie posiadany na niej układ dźwiękowy.

 

Współczesne układy na płytach, począwszy od ALC 892 są już na tyle dobre, że można sobie odpuścić zakup zewnętrznej karty dźwiękowej, o ile Twoje wymagania nie odbiegają od przeciętnych, a wnioskuje, że tak właśnie jest.

Crowlie

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Mam zamiar kupić Audio Technica ATH-M50, a moja płyta główna to MSI B75A-G43.

Proponuję przeczytać ten artykuł. http://www.audiofanatyk.pl/kiedy-i-czemu-potrzebny-jest-wzmacniacz-sluchawkowy/

Tylko artykuł o zupełnie innym zagadnieniu nie pasującym do pytania.

 

Kolego, muzyka jest moim hobby. Domowe studio nagrań to miejsce w którym spędzam 12 godzin dziennie. Gdybym nie był pewny jakiej odpowiedzi szuka autor tego tematu to, nie odzywałbym się wcale.