Czy dobreprogramy rozdają nasze dane osobowe?

Zobaczcie, jakiego ciekawego maila dziś dostałem:

Hello Dear,

I am introducing my self as Ms.Sonia Dedomohed. 23years of age,the

only Dauther of late Chief and Mrs Gregoire Dedomohed, I wish to request

for

your assistance in a financial transaction.I got your contact from this site

dobreprogramy.pl, And I wish to invest in Manufacturing and real estate

management

in your country. I have Eight million four hundred fiftee thousand

united states

dollars.USD ($8.450,000.00) to invest in your country, and I will

require your

assistance in receiving the funds in your personal/company account

for

investment,I will be gladly to give you 20% of the total sum for your

assistance. please it is very important you contact me immediately on my

private email address: (soniadebomed@hotmail.com) for further explanation

on

how we will proceed. Awaiting your immediate response, Thanks and God

bless.

Best Regards

Ms Sonia Dedomohed.

(soniadebomed@hotmail.com)

EDIT: mail przyszedł z adresu so0009nia@libero.it , jeśli ktoś chciałby zaspamować naciągacza.

hehe a to dobre :lol:

Mail pewno fikcyjny, a nazwa dobreprogramy.pl pojawiła się pewno dlatego że jakiś spam bot znalazł Twój mail w kontekście tej frazy albo nawet na tym vortalu.

Nikomu nie udostępniamy danych osobowych :slight_smile: Ale na forum są dostępne linki mailto, więc możliwe, że po prostu jakiś spambot zebrał email z profilu.

Inteligentny bot,o to chodzi,aby było jak najbardziej wiarygodne :slight_smile:

jeśli dane osobowe są tak chronione jak na wykopie - to gratulacje…

Witam, dziś w nocy na jedną z moich skrzynek przyszedł mail o niemal identycznej treści. Jedyny szczegół, jakim się różnił była nazwa strony internetowej, z jakiej zostały zaczerpnięte moje dane (adres e-mail). Zamiast “dobreprogramy.pl” wstawiony był adres stronki polonijnej, na której forum niegdyś działałem. W istocie wskazywało by to na fakt, że bot przeszukuje rozmaite serwisy i wychwytuje adresy userów. :evil: Naturalnie moje pierwsze podejrzenie także padło na admina serwisu, dopóki nie wygooglałem tego wątku na niniejszym forum. A to, że jest to ewidentny scam nie ma żadnych wątpliwości. Pozdrawiam!

Adresy e-mail to nie dane osobowe

I tak i nie :stuck_out_tongue:

Zależy od konkretnego przypadku, w przypadku rozsyłania spamu, w myśl poniższej interpretacji są to dane osobowe:

http://www.bednarek.eu/ochrona-danych-o … -mailingu/

kiski OT kosz

tak i nie? Tylko NIE.

Co ma rozsyłanie spamu do tego czy adres mailowy to dane osobowe czy nie?

Dane osobowe to…

Grzesiek1@osbeta.org - powiedz mi KIM JESTEM?

Zakładam że po prostu trochę bez zrozumienia przeczytałeś ten tekst:

Zakładam że niepoprawnie go interpretujesz, bo jaką wielką różnicę widzisz w rozsyłaniu spamu, a np newstlera ?? Poza tym że na ten drugi sam wyrażasz zgodę ??

Zakładając pocztę w większości przypadków obowiązkowa jest ankieta w której jednym z obowiązkowych pól jest podanie swojego imienia i nazwiska a nawet miejsca zamieszkania. Czy na tej podstawie Policja bez nakładu większych środków nie może Cię zidentyfikować ? Inna sprawa to to że możesz podać dane fikcyjne, ale to już inna para kaloszy.

A jak płacisz w niektórych sklepach kartą kredytową to musisz czasami złożyć podpis(na karcie zresztą jest imię nazwisko itd), czy to oznacza że rachunek za spodnie to dane osobowe? Nie.

Ale musi być bez…

Policja może Cię zidentyfikować i po adresie IP, czy to oznacza że IP to część danych osobowych? Nie.

Ja w ogóle nie mówię nic o żadnym spamie czy newsletterze, wg. mnie to nie ma kompletnie nic do rzeczy.

To tak jak by dostawać reklamy do domu pocztą i rozważać czy adres zamieszkania to dane osobowe czy nie na podstawie tego co znajdziemy w skrzynce.

Błędny wniosek. Zdaniem GIODO adres IP JEST uważany za dane osobowe.

http://di.com.pl/news/29052,0,Czy_adres … wnika.html

Dość “trzeźwe” spojrzenie na całą sprawę. Z tymi IP`ami to rzeczywiście różnie bywa, ale z mailami, no nie przesadzajmy…

Równie dobrze można by powiedzieć że odcisk buta należy do takich danych bo przecież można…