Czy dobrze jest zacząć się uczyć?

Cześć czy dobrym pomysłem (nie za trudnym) byłoby zacząć się uczyć Java. O co dokładnie chodzi idę do szpitala na około msc mam książkę helion(a) kurs java, , moje zainteresowania to tworzenie , najprościej"" wychodzą mi strony www. Praca to związek z grafiką komputerową , no ale lubię siedzieć przy komp. i cos tam “dłubać” Czy java będzie dobra na start i czy jakieś elementy będę mógł wykorzystać w pracy z tworzeniem stron.

Aby zacząć tworzyć strony internetowe trzeba poznać HTML-a, CSS-a, oraz JavaScript i bardzo dużo ćwiczyć.

Laptop z internetem by się przydał w tym szpitalu.

Tak jak piszą wyżej, jeśli pod kątek stron (i nie tylko) to najlepiej uczyć się JS, wliczając to najnowsze, dosyć rewolucyjne, zmiany.

Jakiś przyzwoity, klasyczny, język “backendowy” też oczywiście warto poznać. Chociaż zdecydowanie polecałbym tutaj C# zamiast Javy. Są one dosyć podobne, ale C# jest bardziej nowoczesny i przyjemny w pracy. Java jest często za bardzo rozgadana i przez to frustrująca. Z prostych rzeczy robią się koszmarki.

Jeszcze inny pomysł - Ruby + RoR. Nowoczesny język obiektowy, a z frameworkiem Ruby on Rails, dokładnie pod strony internetowe.

Ewentualnie moze Node.JS?

Ciężko znaleźć tu jednoznaczną odpowiedź, chociaż unikałbym Javy i przede wszystkim C++, na początek. C++ z niewiadomych mi względów jest ciągle używany do nauki programowania, co powoduje że ludzie skupiają się zupełnie nie na tym co powinni. Zamiast wgłębiać się w logikę aplikacji, paradygmat obiektowy, funkcjonalność itp., męczą się z jakąś pokręconą składnią, zarządzaniem pamięcią i wskaźnikami.

1 polubienie

Cóż, podstawy można w miarę szybko ogarnąć. Gorzej jest co później. Bo na pewien poziomi są w stanie przebić się jedynie najlepsi.

Nie tragizuj… :wink: Można to napisać o każdym zawodzie. Rynek pracy dla programistów jest tak chłonny, że starczy dla każdego. Oczywiście nie od razu za 30k miesięcznie. Do tego trzeba mieć szczęście, zapał i znaleźć odpowiednią niszę.

Dzięki za wasze sugestie, ale pomyślałem że może “iść w te www” , postanowiłem kupić tą książkę , https://helion.pl/ksiazki/html-i-css-zaprojektuj-i-zbuduj-witryne-www-podrecznik-front-end-developera-jon-duckett,htcsww.htm

niestety nie mam takiej możliwości , brak laptoka"" :slight_smile:

Czy polska służba zdrowia oferuje darmowe wi-fi?

To chyba zależy od podmiotu wykonującego (szpital … )

Mówię tutaj o kodowaniu czegoś więcej niż stron internetowych. Dobrą kasę robi się na tych wszystkich CRM-ach, systemach ERP i innych dedykowanych rozwiązaniach. Mam tutaj na myśli soft taki jak ten: https://itcenter.pl/oferta/oprogramowanie-erp-dla-msp/#wapro

Nie liczyłabym w szpitalu na darmowe wi-fi, obawiam się, że nawet z płatnym wi-fi może być problem. Ja leżąc w szpitalu miałam ze sobą przenośny router z internetem z Orangę jeśli dobrze pamiętam i to było najwygodniejsze rozwiązanie.

Pożycz od kogoś laptop i modem na USB, ew. jak masz smartfon zawsze możesz przecież z niego zrobić AP.