Czy dobrze podkręcony procesor?

Bios Award

w MIT ustawione

CPU CLOCK RATIO NA AUTO

CPU HOST CLOCK CONTROL NA MANUAL

CPU FREQUENCY NA 245

PCIE CLOCK NA AUTO

NB/SB VOLTAGE + 0,100V

DDR 2 VOLTAGE CONTROL +0,25V

CPU VOLTAGE CONTROL 1,3000V USTAWIENIE WIĘKSZEJ WARTOŚCI POWODUJE WIĘKSZE TEMP. POD OBCIĄZENIEM TAKIE ŻE NAWET KOMPUTER SIĘ ZRESTARTUJE FAKT ONA JEST JAKOS MALO ZMIENIONA ALE MOŻE MÓJ PROC JEST TAKI

NORMAL CPU VCORE 1,2500V

RAM USTAWIONY NA

DDR 800

AUTO

KOMPUTER Z PODPISU

Po 1 wyłącz capsa

Po 2 jak tam testy orthosem i tempki?

Po 3 ramki też można trochę @

orthosem testowałem wcześniej przez cała noc jak było fsb 240 i było wszystko ok

teraz testowałem krótko i też się nie zawiesza :slight_smile:

temp. procesora i płyty głównej jakieś 50-65 stopni w stresie chyba

nie wiem jak z tym ramem bo kiedy ustawiłem na tak jak mają fabrycznie tak pisze na opakowaniu cl4 4-4-4-12 to coś było nie tak i tak się zresetowało do auto i teraz jest 5-5-5-12 tak pisze w cpu z

Ale dodaj im trochę MHz :stuck_out_tongue: a nie CL.

DDR 2 VOLTAGE CONTROL +0,25V w tym jak zmienię na +0,30V to jest już w biosie w pewnej zakładce pisze fail temu nie chcem więcej jakoś

Dodane 06.05.2009 (Śr) 21:07

a czy to możliwe że ten proc nie lubi dużych napięć

Pisze fail bo jest przekroczone max. napięcie ustawione w biosie i jest niebezpieczne, ale jak ma nie założone lepsze chłodzenie to nieprzejmuj się tym :slight_smile: .

U mnie pisze to samo :smiley: :smiley:

Każdy CPU nie lubi sporych napięć, ale to jakoś wytrzymuje jak ma do tego warunki.

witam też mam ten processor mianowicie przy stabilnej pracy udało mi się uzyskać

242x11

ht link frequency 400MHz

PCIE clock 100

VGA clock +10%

DDR2 manual 800MHz

timing 6,6,6,18

DDR2 +0,10v 1,900v

CPU z 1,2500v na 1,3000v

i uzyskałem

CPU z 2,20GHz na 2,65GHz

DDR2 z 800MHz na 964MHz

temperatura 38

na oryginalnym chłodzeniu

wiem że idzie więcej z niego wycisnąć ale musze kupić jakies radiatorki na kontrolery bo są gorące…

PCIE clock 100

VGA clock +10%

To wyzeruj bo to niepotrzebne do OC procka. Tylko się niepotrzebnie nagrzewają te komponenty.

aha ok dzięki za radę

PCIE clock 100 to było tak na auto

VGA clock +10% normalnie było +1%

co do procesora AMD Athlon 64 Dual Core 4200+ czytałem na innym forum że idzie przy stabilnej pracy systemu niby wyciągnąć 3GHz ?? czy to możliwe co o tym sądzicie? oczywiście z lepszym chłodzeniem. czy żeby uzyskać jeszcze więcej, dalej bym musiał zwiększać FSB no nie? a co z HT link frequency aktualnie mam na 400MHz następny poziom to 600MHz czy zostać przy 400MHz ? napięcia bym nie zmieniał na CPU, tylko nie wiem czy Pamiątki by dały rade. po testuję jeszcze ale jak kupie w tyg lepsze chłodzenie…

pozdro

Nie to nie jest możliwe (patrz mój podpis :P).

HT obniżasz, dzielnik pamięci też, jedziesz z HTT w góre. Jak będzie failboat to reset cmos/bezpieczne ustawienia i obnizasz dzielnik pamięci/doVoltowujesz procka.

Kurcze, muszę się zabrać za zrobienie 3,5 kafla na moim… Tylko to lenistwo :frowning:

o kurde :smiley: dzięki za rade już wszystko wiem pozdro

Jak miałem na 2.7 to fireox mi zawieszal,sharepoint,gg czasem i bład jakiś w orthosie po 1h wystąpił a jak 2.65 to wszystko jest ok

czy to oznacza że nie mogę mieć 2.7

A wykluczyłeś blokowanie oc przez RAM? Jeżeli tak, to jedynym wyjściem jest dovoltowanie procesora, jeżeli to RAM blokuje, to zmień dzielnik pamięci (FSB:DRAM) tak, by RAM kręcił się wolniej niż FSB.