Czy dobrze spartycjonowałem dysk?

Cześć,

 

wczoraj po raz pierwszy instalowałem system na stacjonarnym PC - Windows 8.1. Wcześniej robiłem to na laptopie, który miał jeden dysk, więc nie było problemu. Teraz na PC mam dysk SSD 128 GB i HDD 1TB. Podczas instalacji systemu pytany byłem na którym dysku zainstalować system. Wybrałem ten z mniejszą ilością pamięci, czyli najpewniej SSD. I tyle, nic więcej nie robiłem. Tym sposobem utworzyły mi się dwa dyski: dysk C 120 GB - czyli zapewne ten z systemem i drugi dysk, dysk D 930 GB czyli ten zwykły HDD. Czy taki podział jest ok? Większość aplikacji (gry, steam itp.) powinienem instalować na dysku D, zaś dysk C zostawić raczej w spokoju i zainstalować na nim ewentualnie antywirusa?

 

Z góry dzieki za odpowiedź.

Jeżeli wystarczy Ci jedna na dysku SSD i jedna na HDD to spoko. Instalować możesz na dysku SSD wszystko ale za dużo miejsca tam nie ma zainstaluj tam tylko programy które używasz, antywirusa itp. Gry instaluj na zwykłym HDD tam też trzymaj jakieś swoje dane itp. Oczywiście możesz wszystko (co na to pozwala) instalować na dysku D.

 

http://tech-online.pl/sciezka-instalacji-windows-8-1-zmiana-krok-kroku/

Wszystkie programy, z których będziesz korzystał instaluj na SSD. Skorzystasz wówczas z jego szybkości. Gry także możesz, ale nie da Ci to przewagi w postaci większej ilości klatek. 

 

Dysk HDD możesz podzielić na przynajmniej dwie partycje. Łatwiej jest utrzymać porządek.