Czy dobrze zabezpieczona sieć WLAN?

Witam od niedawna posiadam bezprzewodowy router TP-LINK-a td8950nd sieć jest zabezpieczona w następujący sposób:

  • ukryty ssid

  • zmieniony ssid

  • filtrowanie mac

  • zmienione domyślne hasło routera

  • szyfrowanie WPA2-PSK (AES)

dodatkowo jeżeli sieć jest nieużywana router jest wyłączony

i stąd nasuwa się pytanie czy zabezpieczona jest ona w dostateczny sposób przed różnymi atakami i czy potencjalny lub dobry informatyk z laptopem lub innym sprzętem jest w stanie coś w tej sieci nagrzebać ??

głównie chodzi mi o to żeby zwykły użytkownik lub jakiś dzieciak z Wi-Fi nie nagrzebał mi w ustawieniach a przy okazji żeby sieć była dobrze zabezpieczona

co o tym sądzicie może nasuwają się wam jeszcze inne o wiele lepsze pomysły , chciałbym również abyście napisali czy jeszcze coś dołożyć do tych zabezpieczeń , może zostawić coś tak jak jest albo coś zlikwidować ???

ogólnie jak narazie sieć idzie po kablu a z wi-fi korzystam tylko z telefonu , system to win xp , 32 bity , sp3

jeżeli są potrzebne jeszcze inne informacje proszę pisać z chęcią dopisze , z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi , pozdrawiam.

Tak czy siak ci zostaje samo szyfrowanie, ogólnie nasłuchujesz jak korzystasz z wifi to i tak ssid zobaczysz. Potem masz mac który można se zmienić, a korzystając z wifi pokazujesz swój, user podmienia i już jest w połowie drogi. Hasło routera mu niby nie jest potrzebne by się dostać do sieci. A co do szyfrowania, nasłuchiwaniem możesz po pewnym czasie odczytać to twoje hasło, więc tak czy siak nic ci to nie da, oczywiście ta część zależy od ilości pakietów wymienianych między klientem a ap ;]

Nic ci nie da zabezpieczenie sieci, jak ktoś umie korzystać z neta to i tak wlezie. Najlepiej jest sprawdzać logi a podpinanie się pod zabezpieczoną sieć wifi bez wiedzy administratora jest nielegalna ;]

Wszystko jest OK, dobrze masz zabezpieczoną sieć.

Możesz wyłączyć ukrywanie SSID i filtrowanie MAC, bo to nic w sumie nie daje.

Najlepsze zabezpieczenie to WPA2 - PSK AES i odpowiednie hasło.

Sieć masz dobrze zabezpieczoną, ale tak jak już zostało napisane, jak ktoś ma czas i umiejętności to i tak się kiedyś włamie. Masz jakieś podejrzenia ataków na sieć czy taka zwykła przezorność?

Po pierwsze dzięki za tyle odpowiedzi , co do tego to tylko jestem przezorny , myslę ze jak zabezpieczyć router to zrobić to tylko pożądnie a o otwartym łączu ani nie myślę.

Czyli praktycznie mówiąc , ukryte ssid oraz filtrowanie mac nie jest w tym wszystkim aż tak ważne jak szyfrowanie wpa2-psk ??

Dokładnie. Odczytanie SSID i MAC to kilkanaście sekund.

Zostaw to, jeśli potencjalny włamywacz nie zauważy sieci masz większe szanse że się nie włamie, a co do mac pomaga to uchronić twą sieć gdy twój telefon się z nią nie łączy (niby tak czy siak będzie nasłuchiwać, ale jeśli nie łączysz się z siecią non stop brute-force będzie utrudnione)

A mam do was jeszcze jedno pytanie , a mianowicie do czego służy na tym routerze przycisk QSS (z tego co wiem to ma on coś wspólnego z zabezpieczeniami ale pewien nie jestem ) i w jaki sposób oraz do czego się go używa ??

Wysyła keya komputerowi który o to pyta.

Ok . Dziękuję bardzo za odpowiedzi wszystkim którzy się w tym temacie wypowiedzieli . Pozdrawiam