Czy dobrze zabezpieczyłem komputer przed intruzami?

Witam. Mam Windowsa XP Home. Zainstalowałem na nim takie oprogramowanie obronne:

Avira AntiVir Personal Clasic + Zone Alarm Free + Windows Defender

Czy to dobry zestaw? Może coś w nim zmienić? Zależy mi na jak najwyższym bezpieczeństwie opierając się na darmowym software’u.

Zmieniłbym ograniczonego Zone Alarm na Comodo, dorzuciłbym jeszcze Spybota działającego w tle i od czasu do czasu skanował kompa Ad Aware:) Sam mam takie coś (tylko antywirem jest Avast) i od roku nie mam żadnych problemów z trojanami, wirusami etc. :stuck_out_tongue:

Ja bym zamiast Windows Defendera dał Spybot Search and Destroy i do skanowania od czasu do czasu Ad-aware

no powinno być dobrze jak zrobisz to co radzą koledzy

Więc wrzucę jeszcze Spybota i Ad-Aware.

A antywirusa mam dobrego?

Ja tam wolę avasta! Mniej muli i ogólnie uważam, ze lepszy.

Ja bym Zmienił troche Windowsa Xp z Service Packiem 2+Kacpersky Antivirus lub Avire AntiVir +Ad-aware+Windows Defender :smiley: :slight_smile: :frowning:

Pozdrawiam Paweł 2468

Ten zestaw będzie dobrze mnie chronił ?? :stuck_out_tongue:

Najlepiej to cię ochroni rozważne korzystanie z internetu, przejście na mac’a i bogata wyobraźnia przy tworzeniu haseł.

A taki zestaw: Vista - Windows Defnder, Avast, Avg Anti Spyware, CCleaner :?:

:shock:

Nie rozśmieszaj mnie - miałem okazję testować obydwa.

A zresztą, CHIP robił ostatnio czarną listę aplikacji spowalniających kompa. Avira - na pierwszym miejscu!

Także nie wmawiaj, że avira jest lżejsza od avasta! Bo to nie prawda! !!

Gamoni z CHIP-a???

Uważam CHIP-a za jedno z najbardziej profesionalnych czasopism komputerowych.

Miałem i avire i avasta. Poczułem różnicę, kiedy przeszedłem na avasta. Naprawdę komputerowi ulżyło.

Ale cóż, jak ktoś chce, to niech się męczy z avirą :stuck_out_tongue:

To chyba jesteś w zdecydowanej mniejszości jeśli chodzi o " mulenie Aviry " , a co do CHIPA to napisałem maila do jednego z redaktorów o potwierdzenie tej rewelacji o Avirze .

Dla uściślenia: numer 01/2008, strona 61, ramka pod tytułem “Najsilniejsze hamulce”

Ja osobiście używam: NOD32 + Outpost 4 PRO + skanowanie skanerami on-line kaspersky i arcabit. Spyware i inne śmiecie to Ad-Aware 2007 i SpyBot ;). Od sierpnia stosuję takie zabezpieczenie + myślenie i mam niemulącego, wolnego od śmieci kompa (skanowanie 5 skanerami) ;-). (może antywirus i firewall trochę kosztują ale można wypróbować trial, bo wydaje mi sie że 130 zł za NODa to mało).

IMO uważam, że Outpost 4 PRO lepszy. 2008 u znajomych powodował blokowanie programów, które monitorowały temperaturę i parametry pracy, powodował niespodziewane restarty i blokował aplikację bez wiedzy użytkownika - podsumowując 4 PRO jest obecnie lepiej dopracowany od 2008 pod względem bezawaryjności i wydajności. (NOD32 świetnie współgra z Outpost).

Mi osobiście blokował narzędzie płyty głównej FOX ONE, Core Temp i Speedfana. Nie pozwalał na odczyty mimo że zaznaczyłem że to programy zaufane.

a ja polecam test firewalli z listopada 2007

http://www.matousec.com/projects/window … esults.php

Wynik testu jednoznaczny - Outpost 100% :wink: