Czy dobrze zabezpieczyłem się przed intruzami?

Witam.Chem się dowiedziec czy dobrze zabezpieczyłem sie przed intruzami Avast antyvirus home edition+zapora systemu Windows.Jeśli nie to jakieś propozycje.

Moim zdaniem nie.

  • avast! <-najlepszy z darmowych

  • jakiś firewall - tylko nie systemowy! Zainstaluj np. Comodo, PC Tools Firewall plus

  • Spybot Search & Destroy <- ochrona w czasie rzeczywistym

  • Ad-awaredo skanowania od czasu do czasu

Twoje “zabezpieczenie” jest słabe. Po pierwsze: tylko nie Avast, dużo lepszy jest np. Kaspersky, po drugie ta zapora systemowa to praktycznie wcale nie chroni komputera, lepiej np. Kerio Personal Firewall.

A najważniejsza ochrona to zdrowy rozsądek…

Zapomniałem dorzucić jakiś program na spyware/adware np. Ad-Aware 2007

Kerio nie chodzi mi

I w tym miejscu widać że o zabezpieczeniach masz marne pojęcie. Kaspersky jest dobry, ale avast jest jeszcze lepszy - choćby dlatego że występuje również w darmowej odmianie i jest bardzo lekki dla systemu, co w czasach kiedy sam OS potrafi zjeść ponad połowę i więcej zasobów, jest bardzo ważne. Korzystałem z nortona, kasperskyego i innych programów i powiem szczerze, że w stosunku ceny do jakości ochrony i do zasobożerności Avast jest najlepszy. A wersja proffesional to już wcale.

Dobra teraz antywirusy.W systemie mam razem z kluczami Kaspersky Internet Security 6.0,Kaspersky Antyvirus 6.0 i Avast którego właśnie używam.I takie pytanie Czy lepsza zapora jest Kerio już mi chodzi :slight_smile: czy zapora w Kasperskim Internet Security 6.0??

Oprócz zainstalowania dobrych programów - należy jednak pracować na koncie z ograniczeniami - do daje 100% pewność ochrony - chociaż nie znaczy to, że na koncie administratorskim z dobrą ochroną nie może być bezpiecznie.

Proponuję również nauczyć się takiego nawyku, żeby przeskanować antywirem każdy nowo ściągnięty plik na komputer. Nawet jakbyś go ściągał z pewnych wg ciebie źródeł. I oczywiście regularnie aktualizuj windowsa.

Nie trzeba jeśli masz antyvira rezydentnego - czyli np. Avira Antivir PersonalEdition Classic - powie Ci to zanim jeszcze ściągniesz albo odpalisz plik - a nawet jeśli otworzysz katalog z siedzącym tam (nieaktywnym) wirusem.

Teraz mam

AntyVirus:Kaspersky

Zapora Comodo

Antyspyware A-Adware 2007

Lepiej???

Wystarczająco. Z czasem możesz jeszcze Spy-bota dołożyć, ale jest twój komp jest bardzo dobrze chroniony.

Moim zdaniem lepszym antywirusem jest nod32, ponieważ dzięki niemu nie potrzeba instalowac ad-aware albo spy-bota, bo już w nim są te aplikacje :slight_smile:

[-X Nie przesadzaj, avast nie jest taki zły :smiley:

Po 1. z darmowych najlepsze połączenie to oczywiście avira + comodo (niestety obydwie aplikacje w j.ang)

Po 2. Najlepszy antyspyware to a-squared - już to poprzednicy pisali

Po 3. Avast! jak na antywirusa jest średni, jednak jego zaletą jest PL darmowa wersja i bardzo częste aktualizacje, oraz, że przy każdej aktualizacji wyskakuje niebiesko okienko z tray’a i męski głos mówi : “baza wirusów została zaktualizowana” :stuck_out_tongue: Naprawdę fajny patent.

Ja osobiście posiadam Eset Smart Security (czyli czołówka programów AV - NOD32 + bardzo dobry firewall)

do tego mam A-Squared Free i naprawdę czuję się bezpieczny.

NOD32 + Outpost 4 PRO + Ad-Aware 2007 / AVG AntiSpyware ;] + mózg i zabezpieczenie gwarantowane :wink:

U mnie podobnie: NOD32, OutpostFirewall i nie mogę narzekać 8)