Czy dobrze zabezpieczyłem się przed intruzami?

(Kacper1344) #1

Witam.Chciałbym się dowiedzieć czy dobrze zabezpieczyłem się przed niechcianym oprogramowaniem.

antywirus:Nod32

antyspyware:Windows Defender

firewall:Wbudowany w sp2

no i oczywiście mózg :lol:

(Homik1983) #2

Adres IP masz lokalny czy publiczny? Zestaw w ostateczności może być. Systemowy firewall jest tutaj słabym ogniwem, jednak jeżeli posiadasz lokalne IP to powinien wystarczyć.

(Kacper1344) #3

oj nie wiem da się to sprawdzić?

(Longhorn2009) #4

Może obejrzyj demonstrancję.

(Homik1983) #5

Wejdź w menu start -> uruchom -> wpisz cmd i naciśnij enter. W wierszu poleceń wpisz ipconfig /all , tam odnajdź kartę sieciową której używasz do połączenia z Internetem i sprawdź jaki jest adres IP przy tej karcie.

Jeżeli jest to któryś z poniższej puli adresów:

to znaczy, że masz lokalny (prywatny, wewnętrzny) adres IP więc pewnie chroni Cię jakiś dodatkowy Firewall na routerze lub serwerze więc domyślna zapora może zostać. Adres IP nie zawierający się w tej powyższej puli adresów będzie adresem publicznym - jeżeli taki masz, to lepiej będzie jak zainstalujesz jakiś dodatkowy firewall (z darmowych może to być, np. Comodo Firewall Pro 3.0 , Jetico Personal Firewall lub ZoneAlarm lub inny jakiś inny darmowy z tej listy) - nie zapominając oczywiście aby po jego instalacji wyłączyć ten systemowy firewall.

(Kubakuderski) #6

jest oki, tylko słabym ogniwem jest firewall...nie powiem Ci jaki na xpeka, bo nie wiem...

(Kacper1344) #7

mam adres publiczny

(Homik1983) #8

Więc bezpieczniej będzie zaopatrzyć się w jakiegoś firewalla (podałem Ci w poprzednim poście linka do listy darmowych firewalli), a tego systemowego wyłączyć.