Czy dokonałem dobrego wyboru zasilacza?


(Mardax) #1

Hej! Zakupiłem w niedzielę podzespoły do pc, nie mając jak się skonsultować kogoś to poleciałem w cenę i wybrałem zasilacz CoolerMaster g550 550w 80+ bronzer.

Czy nie kupiłem za słabego ? Pc będzie na xeon 1230v2 + aorus 1060 6gb od Gigabyte na 12GB DDR3 - 1600 MHz

Trochę się zastanawiam bo, u tego samego sprzedawcy był za 20 zł więcej 650w, też CM a ja nie sprawdziłem tego. Na kalkulatorze PSU przy dodaniu peryferiów na USB 2 i 3.0 i trybie 8h pracy - kalkulator wystukał maks 410w i teraz nie wiem czy żałować wyboru czy się nie przejmować i działać ?


(mrFreeze) #2

Zasilacz wystarczający i dobry wybór.


(Mardax) #3

Ok, dzięki serdeczne za odpis. Druga sprawa, która wyszła po fakcie to że zasilacz jest 100% sprawny ale używany więc tutaj dałem ciała, jednak w razie W to kupie taki nowi :slight_smile:


(marcin20000) #4

Zanim odpalisz używany, to dla spokoju ducha, jeżeli potrafisz i pogwarancyjny/plomby zdjęte, looknij do środka. Sprawdź zakurzenie i przede wszystkim kondensatory, jeżeli na oko wyglądają na spuchnięte, to sugerowałbym szybki rozwód z wybranką :wink:


(Mardax) #5

Z tego co wiem to zasilacz ma plomby bo sprzedawca daje 1 rok gwarancji na niego, ale podobno mogą być to poobijane sztuki i przetarte. Ale sprawdzę w miarę możliwości lub jeśli stan będzie mi nie odpowiadał to odeśle na łamach prawa 14 dni od zakupu


(Nameziss) #6

Plomby czy nie to lepiej sprawdzić używka to używka. Gdyby coś nie tak to szukaj


Nowy na rynku bardzo dobry zasilacz