Czy dokonałem dobrego wyboru zasilacza?

Hej! Zakupiłem w niedzielę podzespoły do pc, nie mając jak się skonsultować kogoś to poleciałem w cenę i wybrałem zasilacz CoolerMaster g550 550w 80+ bronzer.

Czy nie kupiłem za słabego ? Pc będzie na xeon 1230v2 + aorus 1060 6gb od Gigabyte na 12GB DDR3 - 1600 MHz

Trochę się zastanawiam bo, u tego samego sprzedawcy był za 20 zł więcej 650w, też CM a ja nie sprawdziłem tego. Na kalkulatorze PSU przy dodaniu peryferiów na USB 2 i 3.0 i trybie 8h pracy - kalkulator wystukał maks 410w i teraz nie wiem czy żałować wyboru czy się nie przejmować i działać ?

Zasilacz wystarczający i dobry wybór.

1 polubienie

Ok, dzięki serdeczne za odpis. Druga sprawa, która wyszła po fakcie to że zasilacz jest 100% sprawny ale używany więc tutaj dałem ciała, jednak w razie W to kupie taki nowi :slight_smile:

Zanim odpalisz używany, to dla spokoju ducha, jeżeli potrafisz i pogwarancyjny/plomby zdjęte, looknij do środka. Sprawdź zakurzenie i przede wszystkim kondensatory, jeżeli na oko wyglądają na spuchnięte, to sugerowałbym szybki rozwód z wybranką :wink:

Z tego co wiem to zasilacz ma plomby bo sprzedawca daje 1 rok gwarancji na niego, ale podobno mogą być to poobijane sztuki i przetarte. Ale sprawdzę w miarę możliwości lub jeśli stan będzie mi nie odpowiadał to odeśle na łamach prawa 14 dni od zakupu

Plomby czy nie to lepiej sprawdzić używka to używka. Gdyby coś nie tak to szukaj


Nowy na rynku bardzo dobry zasilacz