Czy dokupić ramu do visty?

Witam. Mam dylemat. Posiadam laptopa Toshiba Satellite A200-14D z Vistą, 2*1GB ramu i czy warto zainstalować zamiast tego 2*2GB ramu? Czy przyniesie to jakąś widoczną poprawę działania systemu? Pozdrawiam.

Co robisz na komputerze, że potrzebujesz aż tyle ramu? Może jakaś tam poprawa będzie, lepiej by było wymienić kartę graficzną której prawdopodobnie nie da się wymienić (nie szukałem) :lol:

Powyżej 1,5 GB ram nic się w stabilności Visty nie zmienia. CHyba że działasz na programach które potrzebują dużo ramu bądź wymagających grach

Teoretycznie powinno poprawić działanie systemu, ale jeśli nie masz zamiaru grac na tym sprzęcie to powinno wystwrczyc do “normalnej” pracy

Jeśli chcesz zobaczyć czy w ogóle więcej pamieci robi różnicę to pobaw się ReadyBoostem. Ja mam 2x512MB RAM + 2GB pqi 1800MB ReadyBoost = 2x szybciej i płynniej :slight_smile:

Jest dobry sposób na przyśpieszenie Visty. Jednak dosyć kosztowny. Wymiana dysku na dysk 7200 obr. polecam !!

Ja mam 2,5GB i Vista używa z 700mb przeważnie, więc jeżeli masz 2GB to nie ma sensu wymieniać na więcej jeżeli nie używasz jakiś wymagających gier czy bardzo wymagających programów