Czy dokupienie RAM, da wydajność

Witam, mam pytanie.Otóż posiadam laptopa Toshiba Sattelite C660 1m4 grafika Intel HD graphics posiadam 3GB RAM (Dostępne 2,86). Czy jeśli dokupię tak z 4GB RAM to zwiększy mi się wydajność w grach(FPS’y) ?

Moim zdaniem nie za bardzo. Po za tym o ile dobrze ogarniam specyfikację tego sprzętu to tam jest Intel GL40 Express Chipset który obsługuje maks 4GB RAM.
http://www.mytoshiba.co.nz/products/computers/satellite/pro/c660/psc0ma-01k00v/specifications

http://ark.intel.com/products/35501/Intel-82GL40-Graphics-and-Memory-Controller-Hub

Nie bardzo, wąskie gardło to procesor i układ graficzny. Do “normalnej” pracy dużo by dała wymiana HDD na SSD, ale w grach raczej tego nie odczujesz za bardzo.

Możesz sprawdzić użycie pamięci. Jeśli przekracza często 2GB to rozbudowa ma sens. Ale w grach wąskie gardło to beznadziejna grafa.

Mój ma i3 a tamten ma i2 

jak to sprawdzić ?

Uruchamiasz menadżer zadań i obserwujesz użycie pamięci.

tutaj grafa jest tak wąskim gardłem że nawet wymiana procesora nic by praktycznie nie dała :slight_smile: a gry które wymagają wiecej niż te 3 GB pamieci i tak by działały na tym sprzecie fatalnie :slight_smile: Co do sprawdzenia używanej pamieci najlepiej włączyć monitorowanie zasobów w programie msi afterburner i bedziesz miał wszystko na tacy :) 

To zależy czy masz system 32 bitowy czy 64 bitowy.  Jeśli  64 bitowy to jak najbardziej. Jeśli 32 bitowy to nie bo taki „widzi” tylko niewiele ponad 3 GB RAM.(około 3,25 GB)

 

mam system 64 bit pisze mi w menedżerze zadań, że w użyciu 1,9GB 

To dokupuj dodatkowy RAM. Jak będzie więcej RAM-u to system więcej go wykorzysta. 
Z moich doświadczeń wynika, że zwiększenie RAM-u. (Koszt kilkudziesięciu zł) daje lepsze efekty niż wymiana procesora na szybszy (koszt kilkuset zł)

A w grach wzrośnie wydajność ?

Raczej nieopłacalna rozbudowa.

Dlaczego nieopłacalna ?

Zysk z rozbudowy o 1GB nie przyniesie jakiegoś spektakularnego rezulatu; nie podajesz też jaki masz dokładnie system operacyjny (32/64GB).

Podałem jaki mam system 64x, ja chce dokupić 4GB RAM

Nie zauważyłem, że pisałeś o systemie o 64-bitowym. Co do rozbudowy o kolejne 4GB już chyba zostało wcześniej wyjaśnione, że nie możesz i maksymalnie dla tego laptopa to 4GB. 

Na tamtej statystyce : Intel® Core™2 Duo processor T6670 (2.2GHz, 800MHz FSB, 2MB L2 Cache) a ja mam i3.

I widać, że to nie mój model laptopa inny wygląd i to jest jakis PRO c660 a mój jest bez pro c660-1m4 

Mam 3GB RAM nie 2GB

I moja grafika to Intel HD graphics  nie Intel® Graphics Media Accelerator GM45 

No to podaj link do specyfikacji laptopa, chyba nie będzie nikt za Ciebie szukał? 
Czy to ten laptop? http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-c660-1m4/

Wąskim gardłem jest układ graficzny, cudów nie osiągniesz rozbudową pamięci. 

tak to ten

Dokupienie pamięci, jak już zostało to wspomniane nie raz, nie ma najmniejszego sensu, zysk będzie niewielki. Najsłabszym podzespołem jest karta graficzna a tej nie wymienisz.