Czy dołożenie 4GB RAM zwiększy troszkę FPS-y?

Witam!

 

Czy jeśli dołożę dodatkowe 4 GB RAM (będę mieć wtedy 8), to czy odczuję różnicę w klatkach na sekundę? Wiem, że powinno przyspieszyć ładowanie się map itp. ale mi chodzi o klatki na sekundę. Porównania kart graficznych czy procesorów w grach, to łatwo znaleźć, ale porównanie wydajności pod kątem pamięci RAM w grach to już trudniej znaleźć. Tak więc - kupując kolejne 4GB RAM-u przybędzie mi fpsów w grach takich jak np. Crysis, BF3/4 itp?

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

przy grach jak Crysis czy BF możesz odczuć różnice ale tylko na ustawieniach graficznych Ultra

Crysis 3 potrafi nieco przyciąć przy 4 GB RAM, ale to się tyczy z reguły najwyższych ustawień.

Niemniej 4 GB RAM to tak trochę na styk w dzisiejszych czasach.

no chyba że nie ustawia sie takich gier na ultra bo na przykład moc sprzętu jest na to za niska to wtedy dokładanie ramu nic nie zmieni

Takie teoretyczne pisanie, to wiadomo, chodzi mi o komputer z podpisu.

 

Jakieś testy znaleźliście gdzie RAM byłby najwęższym gardłem? (tzn. mocny procek, dobra karta graficzna przy nowej grze z np. 4GB RAM vs 8GB)

Włącz sobie grę Thief na full detalach to zobaczysz różnicę :slight_smile:

każda gra ma przecież podawane swoje wymagania i w nich pisze ilość ramu jeśli są to wymagania rekomendowane lub inne nawet wyższe i pisze 6GB ramu to przy mniejszej ilości ram będzie gra się dusić i mielić swap co spowalnia grę takich podstw chyba już tłumaczyć nie trzeba

a są gry które w swoich wymaganiach na ultra mają więcej niż 4 GB ramu patrz sam http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=73084

 

Ja różnicę odczułem przy dodaniu ramu z 3GB na 8GB, ale tylko w gta4. Tekstury szybciej się wczytywały i rzadziej mieliło dyskiem, dodatkowo nie wyłączała mi się po modowaniu aut itd. W innych grach nie widać było różnicy, może FarCry3 się ciut szybciej ładował.

Tyle tylko napisze…

Testy YouTube to zawsze wiarygodne źródło informacji  :ok:

Jak bedzie chodzilo o to żeby sie ośmieszac to cie zawołamy.