Czy dostawca internetu mógł mi zablokować porty?

Witam mam problem ,a mianowicie od dłuższego czasu nie mogę grać w gry online,ściągać z torrentów ,a nawet grać w grę ultrasonline.pl,napisałem do dostawcy internetu emalia z prośbą dotyczącą odblokowania mi portów dostałem odpowiedź ,że mam teraz i pakiet i nie będę wogóle mógł grać w żadne gry tego typu (wcześniej płaciłem 65 zł a dobrą chwile temu zmniejszyłem pakiet na 35 zł i od tego czas mam poblokowane porty).I tu jest moje pytanie czy dostawca internetu ma takie prawo żeby zablokować mi porty? i czy ewentualnie mógłbym ewentualnie zerwać z nim umowę nie płacąc przy tym kary ,albo czy mogę walczyć ,żeby odblokował mi porty?,z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

-adres ip domowy

-internet radiowy

Przeczytaj umowę, tam powinno być wszystko opisane. Jeżeli nie ma w niej nic o blokowaniu portów, ograniczonym dostępie itp., to robi to niezgodnie z tą umową.

Na radiowych często tak się dzieje jak piszesz - ograniczają dostęp przez blokadę portów lub ograniczają transfer na niektórych portach (coś jakby QoS). NA radiowych często łącze 2048 to na HTTP więcej niż 2Mbps, a na FTP czy torrentach mniej niż podaje.

Pytałem się usługodawcę internetu mobilnego 3G - oni nie mają prawa blokować portów. Nie wiem ile w tym prawdy. W umowie nie ma zapisów o blokadzie jakichkolwiek usług, i faktycznie wszystko chodzi.