Czy DP mają koparkę na stronie?

A przy okazji nagle padły komentarze albo się rozjechały - albo umiejętnie je przysłoniłeś?

Nic się nie rozjeżdżało i załadowało się poprawnie. Komentarze nie mają wpływu na obciążenie GPU. (jak już się załadują)

Edit - tu screen z “podejrzanym” zużyciem GPU przy włączonym WebGL i bez ładujących się komentarzy.

EDIT#2
Serio coś bardzo dziwnego dzieje się z komentarzami - potrafią się już wstępnie ładować świeżo po wejściu na stronę (i średnio im to idzie a dziwnym trafem wyłączenie WebGL “naprawia” sytuację). Zjawiska paranormalne… Trzeba by tu jakieś gusła odprawić i zakończyć paranormalne zjawiska na DP raz a dobrze.

50% obciążenie gtx760? Kurde, DP powinno wreszcie podać wymagania dla ich strony, bo chyba już powoli dobijają do Wiedźmina 3 :laughing:

3 polubienia

A aceleracje sprzetową masz aktywną w chrome ?.

Jest aktywna - vivaldi://gpu wskazuje na to, że rzeczy biorące udział przy renderowaniu strony mają akcelerację sprzętową.

To wylacz redering ja mam off by nie katować gtx 1060 lecz cpu umnie i7 4770k z 4,2 ghz i mam spokój, poza tym wina lezy w zbugowanym api WP obecnego właściciela ów Portalu

Przyłączam się do pytania: co tu się odstawia na portalu? Jako stały bywalec mam wyłączone reklamy, skrypty z domeny FB i Google mam zablokowane. Mimo to wchodząc na główną dostaje 25-35% obciążenia CPU przy jednej otwartej zakładce. Przechodzę na forum i użycie procka przez tą kartę spada poniżej 5%. Albo macie przez kogoś dorzuconą koparkę (polecam analizę skryptów) albo sami ją dorzuciliście i bezczelnie zaprzeczacie. Nie wiem która opcja gorsza. Ostatecznie jakiś skrypt wpada w pętlę gdy się blokuje Google i spółkę.

Może załadowane 500 / 13 tysięcy komentarzy.

DP - udajecie głupków, czy za głupków nas macie?

Pokazuję zrzuty ekranu przed wczytaniem strony forum DP z niniejszym wątkiem - widać skok użycia CPU, który utrzymuje się cały czas na poziomie ~50% (wszystkie komentarze wczytane bardzo szybko), oraz drugi zrzut - natychmiastowy spadek użycia zaraz po zamknięciu strony DP.
Identycznie zachowuje się strona główna.

Bajki o winie po stronie skryptów od wujka googla zacznijcie może wciskać gdzie indziej…

Moment przywrócenia karty z DP

Moment zamknięcia karty DP

Czepiasz się, to pewnie problem jakiejś bardzo nietypowej przeglądarki i OS jak u mnie :wink: Windows 10, Chrome - przecież nikt nie będzie badał problemu dla promila użytkowników. Panika się zacznie, jak jakieś znane systemy AV zaczną raportować do chmury heurystyczną analizę, że dana strona generuje podejrzane obciążenie procesora i strona trafi na jakąś czarną listę. Problem jest znany od dawna, ale nie jest priorytetem.
@tomekb @Docent

Wejście na forum.dobreprogramy.pl i wyjście.

U mnie skacze przy wejściu, ale potem jest obciążenie minimalne CPU. Zaś przy wyjściu znowu skacze.
A niech se* podskakuje.

Ale Ty blokujesz (nie)odpowiednie skrypty (i bardzo dobrze), więc to nie tyle, że ze stroną jest dobrze, ale że można sobie z tym radzić.

Co blokuję, to moim zdaniem muszę. Nie blokuję zliczania google. Ale sporo badziewia, to trzeba.

Dzisiaj w jednym temacie miałem ciężej, niż w drugich. Oprocz filtrow ublocka o i disconnecta, to jeszcze badger pokazywał google syndication.
CPU żarło w tym temacie, a w innych nie. http://prntscr.com/l8corj

To było przed obiadem. Teraz sprawdziłem w tym samym temacie i badger blokował połowę z tego, a temat cudownie stał się lekkim dla CPU.
Ktoś systematycznie wpuszcza googlesyndication i nie tylko. Kto ma taką możliwość?
Zauważyłem, że najgorsze obciążenia są wewnątrz tematów na portalu, ale wybiórczo.

Albo Cezar nie wie, co się z tyłu dzieje, albo kucharz Cezara przepił katapultę…

Na DP nie ma żadnej koparki, po prostu nie wynaleziono jeszcze takich urządzeń które spełnią minimalne wymagania systemowe stawiane przez portal :wink:

3 polubienia

Póki się załoga dp nie ogarnie, wybawieniem staje się dodatek NoScript. Jako zaufane zostawiłem jedynie https//forum.dobreprogramy i dobreprogramy. Reszta ubita, a procesor w końcu spokojny.

4 polubienia

Bo kasa się musi zgadzać… a użytkownik ■■■■■…
AdGuard i po sprawie - obciążenie max 10%

Tutaj usage na stronie DP:

A tutaj na czystym Google (dla porównania)