Czy DP zapłaciły AdBlockerowi aby nie blokował reklam?

Od chyba 2 dni pojawiło się na stronie DP od cholery reklam!

Wcześniej nie widziałem żadnych!

Jestem bardzo zdegustowany, że Adblock ich nie potrafi wyciąć!

Albo macie misję, albo jesteście komercyjnym szambem jak inne brukowe portale!!!

Może DP chcą wyglądać jak słup ogłoszeniowy bo wszędzie na nich reklam jak na słupie.

No te pretensje to raczej do twórców adblocka a nie do redakcji ? :stuck_out_tongue: Nie podoba się możesz zmienić oprogramowanie / portal :wink:

Potrafi. Naucz go.

 

To, czy Adblock może “wycinać” reklamy zależy od filtrów, które sam musisz zasubskrybować (i od tego, czy masz odznaczone "Zezwalaj na nienatrętne reklamy :-)  ) oraz od tego, czy ich twórcy je zaktualizowali po informacji, że coś przepuszcza, od użytkowników. Ogólnie to ciągła walka między “reklamotwórcami”, a “reklamobójcami” - wymyślane są nowe sposoby na ich wciśnięcie i trzeba chwili, żeby je zneutralizować. A co wyczyniają dobreprogramy, to już inna sprawa.

U mnie reklam już nie widać. Masz te filtry w Adblocku? http://www.certyficate.it/polski-filtr-adblock/

P.S. Do aktualizacji wszystkich filtrów naraz w ‘Ustawienia filtra …’ użyj CTRL+Shift+T

Używają anty-adblockerów.

Potwierdzam. Reklamy tylko omijają adblocki na Chromium. Są nietrafione i po angielsku. Strona dp uruchamia się z 3 razy dłużej niż przed tym. Skuteczna metoda to w ustawieniach javascriptu dodać wyjątek - [*.]dobreprogramy.pl blokuj.

To nie jest anty-coś tam.

Wykorzystany jest tylko mały trick bazujący na niedoskonałości Adblock, tak naprawdę on blokuje tylko głupieje jak po każdym przeładowaniu zmienia się skąd idą reklamy.

Adblock - działa i blokuje, trzeba mu tylko ‘paluchem’ pokazać co ma blokować a nie liczyć na automat. Podpowiem, blokować dostawcę a nie ‘fake’ serwer reklam.

Te reklamy widziałem przez 5 min 2 dni temu.

Nic nie pomaga. I co tu robić żeby się tego pozbyć?

Pomogło dopiero ustawienie blokowania w java script.

Ja nie mam żadnego blockera na DP i widzę DWIE całkiem nie inwazyjne reklamy. Sprawdzone na FF, IE12 i Operze. Jestem zdegustowany, że wymyślasz od cholery bzdur i twoje komentarze zalatują skrajną niewiedzą. Sprawdź jakie syfy TY masz na kompie, bo raczej wina leży po twojej stronie.

 

Jeśli nie wierzysz mogę załączyć ci screeny z wielu przeglądarek i kilku kompów.

Użyć AdwCleaner i skasować szpiegów :slight_smile: Używanie legalnego systemu Windows, też by nie zaszkodziło :smiley:

Panuje taki głód na Dobreprogramy, że jeden przeszedł na islam, drugi na narzekanie. Radykalizm wliczony w koszta, gdy się świadomie wpuszcza potłuczonych do niepotłuczonych.

To jest dobre, co komu pasi, albo niet, według światopoglądu i własnej oceny ceny. Moralnie, to blokuję szpiegostwo, malware i złe przekierowania, ale to według innych postępuje niemoralnie. “Ono” chce żyć z niemoralności, a ochrona “ono” jest ustawowa.

Reklam nie muszę blokować, bo i tak tego jest na lekarstwo. Radykałem nie jestem.

Proponuję zamknąć temat.

Ten kto potrafi to poradzi sobie. Reszta będzie miała motywację do zgłębiania wiedzy.

Zaczynasz być niemiły!

Gdyby reklamy pojawiły się tylko na jednym komputerze to też pomyślałbym, że może jakiś syf, ale reklamy pojawiły się wyłącznie na stronie DP

i widzę je na dwóch komputerach z czego jeden z Linux Mint raczej odporny na wirusy!

902_reklamy_dp_1.jpg

383_reklamy_dp_2.jpg

Dzięki, to pomogło…

Albo zmień na -ublock origin

Użyłem dokładnie twoich słów, bo może taki język zrozumiesz. Słowa o komercyjnym szambie wg ciebie są bardzo miłe ?

Na pewno wiesz, że reklamy są niezbędnym elementem by opłacić działanie takiego serwisu jak DP. Konsumujesz te treści za darmo i jeszcze pyszczysz, że to skandal jak wyświetliło ci parę reklam ?? OMG Któraś z tych reklam była pop upem ? Przez którąś z nich zostałeś pokrzywdzony ? Ponadto widzę na screenach , że są to strasznie inwazyjne reklamy, zasłaniają ci tekst i przeszkadzają w odbiorze treści na DP.  ROTFL 

A może już czas poszukać sobie innego miejsca w internecie ?? Takie serwisy jak DP muszą się z czegoś utrzymywać i reklamy są takim sposobem by Portal dalej mógł istnieć.

A potem podajesz screeny z dwoma nieinwazyjnym reklamami?

Czy to aby nie demagogia?

Owszem sam Docent  potwierdził że prowadzone są testy ze skryptami omijającymi blockery.

https://forum.dobreprogramy.pl/czy-portal-jest-zawirusowany-528705t.html?do=findComment&comment=3339867

Współczesny rynek komercyjny to nie piaskownica tylko pole walki. Jedna strona stosuje blockery odcinając portal od wpływów z reklam, właściciele portalu stosują skrypty omijające blockery. 

To dokładnie tak samo jak z malware, producenci programów AV tworzą coraz doskonalsze machanizmy je wyłapujące, a osoby piszące złośliwe oprogramowanie tworzą nowe je  omijające i tak bez końca. A mądry  użytkownik komputera nie ma wcale AV i doskonale sobie radzi bez infekcji.

Wystarczy pomyśleć, pogrzebać by czuć się bezpiecznym, bądź nie oglądac reklam.

Ale do tego trzeba chęci i wiedzy a nie demagogii …

Ciekawe porównanie, że reklamy tak samo, jak malware. Hi - niewinnym malwarom daleko do strasznych reklam.

To nie producenci malware tworzą doskonalsze mechanizmy wyłapujące blokowanie reklam na DP, tylko znajomy koleś z przeszłością i przyszłością agenturalną.

Wpierw był news, że twórca adblocka z Peterem Sunde kombinują, jak zarobić 500 milionów $.
"AdBlock i Peter Sunde chcą zmienić to, jak (nie)płacimy za treści w Internecie 04.05.2016 13:12"
Po dwóch dniach DP obalają płot i przechodzą na reklamy free shipingu, czyli reklamy wbudowane div class cośtam, a więc, spółka adblock, to ściema, a przez obalony płot przelazł osioł i jego małpy.
Tak więc, zoo amigos, czyli sympatycy portalu - Wychodzi na to, że wydawca DP zwalcza piractwo, czyli darmowe chuci na ciuci, czyli na treści informatyczne i oferty softwarowe.

Aż podobała mi się taka lekcja uświadamiająca, czym są treści wydawców na www, czyli ósmy poziom opłat za darmowe.

U mnie antywirus się nie utrzyma. Nie karmię darmozjadów.

 

Ja niektórych nie  potrafię zrozumieć, w czym im to przeszkadza? Osobiście nie widzę problemu, jak przeglądam portal nie ma problemu z reklamami. Chyba chodzi o to, aby znowu wywołać jakąś zbędną dyskusję czy awanturę. Już wielu wyżej, czy w innych tematach napisało jak sobie ewentualnie z tym poradzić. Ja zawsze korzystałem z Opery i korzystam i nie mam problemu.

Te reklamy by mi nie przeszkadzały tak bardzo gdyby nie to, że strasznie długo się wczytują co na chwile przymula przeglądarkę.

Naprawcie to 

Edit: Ominięcie tego było dziecinnie łatwe. Pa Pa natrętne reklamy na DP

Tu @Docent wyjaśnił o co chodzi, dalsze dywagacje w tym wątku mogą doprowadzić do rozdania kilku warnów, kłódka.