Czy drukarka będzie dobrze działać przez rozgałęźnik USB?

(rad @ interia.pl) #1

Czy drukarka będzie dobrze działać przez rozgałęźnik USB ?

Mam rozgałęźnik w monitorze, więc jak sądzę ma własne zasilanie i nie powinno być najmniejszych problemów.

(Homik1983) #2

Jeżeli ten hub w monitorze jest hubem aktywnym to na 100% nie będzie problemów. Ile gniazd USB ma ten hub znajdujący się w monitorze?

Drukarki posiadają własne zasilanie więc nawet przy pasywnych hubach USB nie powinno być żadnych problemów.

(rad @ interia.pl) #3

Hub ma 4 gniazda, na 1 już chodzi modem USB.

Nie wiem jak sprawdzić czy hub jest aktywny.

Tak czy siak dzięki za odp.

(Homik1983) #4

Aktywny hub USB posiada własne zasilanie (zasilacz podłączany do gniazdka prądowego). Nie wiem czy w monitorach wbudowywano aktywne huby USB, raczej obstawiał bym, że jest to zwykły pasywny hub USB. Jednak aby mieć pewność sprawdź dane techniczne tego monitora na stronie producenta. Tak jak pisałem w przypadku drukarki pod USB nie ma to żadnego znaczenia gdyż posiada ona własne zasilanie i będzie bez problemu działać na pasywnym hubie USB. Jednak przy podłączeniu do pasywnego huba bardziej wymagających urządzeń USB (takich, które aby działać poprawnie muszą mieć całe napięcie z portu USB dla siebie - np. niektóre przenośne dyski twarde pod USB nie posiadające własnego dodatkowego zasilania) mogą występować problemy w ich działaniu. Takie urządzenia USB najlepiej jest podłączać bezpośrednio do portu USB w komputerze bez stosowania żadnych hubów i innych rozgałęźników.