Czy drukarka będzie dobrze działać przez rozgałęźnik USB?

Czy drukarka będzie dobrze działać przez rozgałęźnik USB ?

Mam rozgałęźnik w monitorze, więc jak sądzę ma własne zasilanie i nie powinno być najmniejszych problemów.

Jeżeli ten hub w monitorze jest hubem aktywnym to na 100% nie będzie problemów. Ile gniazd USB ma ten hub znajdujący się w monitorze?

Drukarki posiadają własne zasilanie więc nawet przy pasywnych hubach USB nie powinno być żadnych problemów.

Hub ma 4 gniazda, na 1 już chodzi modem USB.

Nie wiem jak sprawdzić czy hub jest aktywny.

Tak czy siak dzięki za odp.

Aktywny hub USB posiada własne zasilanie (zasilacz podłączany do gniazdka prądowego). Nie wiem czy w monitorach wbudowywano aktywne huby USB, raczej obstawiał bym, że jest to zwykły pasywny hub USB. Jednak aby mieć pewność sprawdź dane techniczne tego monitora na stronie producenta. Tak jak pisałem w przypadku drukarki pod USB nie ma to żadnego znaczenia gdyż posiada ona własne zasilanie i będzie bez problemu działać na pasywnym hubie USB. Jednak przy podłączeniu do pasywnego huba bardziej wymagających urządzeń USB (takich, które aby działać poprawnie muszą mieć całe napięcie z portu USB dla siebie - np. niektóre przenośne dyski twarde pod USB nie posiadające własnego dodatkowego zasilania) mogą występować problemy w ich działaniu. Takie urządzenia USB najlepiej jest podłączać bezpośrednio do portu USB w komputerze bez stosowania żadnych hubów i innych rozgałęźników.