Czy duża rozdzielczość ekranu może coś zrobić grafice?

Witam.

Mam Windows 8 i cały czas używałem 1024x768 i w niektórych aplikacjach okna, przyciski i pola tekstowe “nachodziły na siebie” przez niską rozdzielczość. Zmieniłem na 1280x1024 i jest super ale zastanawia nie to, czy nie wpłynie to na kartę graficzną bo mam słabą (Nvidia GeForce 6600 128MB z chłodzeniem aktywnym).HW Monitor nie pokazuje temperatur. Czy może coś się z nią stać? Przegrzewać? Lub coś innego? Proszę o odpowiedź :smiley:

-(prawie)Cała specyfikacja-

WIndows 8 Pro x86

Pentium 4 2.6Ghz LGA775

Asrock 775Dual-880Pro

2048MB DDR Kingston

120GB Seagate

Nvidia GeForce 6600 128MB

Zawsze należy ustawiać natywną rozdzielczość matrycy, każda inna jest skalowana ze sporą utratą jakości, co pogarsza komfort korzystania z komputera.

Karcie wszystko jedno jaką ustawisz rozdzielczość, pewnie i tak obsługuje ponad 2k na dłuższym boku.

Nic się nie stanie, nawet odczujesz lub już odczułeś większą płynność ponieważ tak jak napisał sadaj72 natywna rozdzielczość jest tą która jest wskazana przy monitorze LCD.

OT - kosz.

Wybacz, ale nie rozumiem o co konkretnie ci chodzi, przecież odpowiedziałem na postawione pytanie.

A o ustawieniu natywnej rozdzielczości piszę tylko dlatego, że często spotkałem się z monitorami np. 22cale 16:9(lub 10), które miały ustawione 1280x1024, ich użytkownicy twierdzili że wszystko jest w porządku na ich nowym monitorze fullHD :twisted:

1024x768 na pewno nie jest standardową rozdzielczością panelu lcd, chyba że bardzo starego, tylko dlatego o tym napisałem. #-o

Maksymalną obsługiwana rozdzielczość dla GF6xxx jest 2048x1536@85 Hz, większej się nie da ustawić, a nawet jeśli się uda to karta po prostu nie wyświetli obrazu, na pewno nie ulegnie uszkodzeniu.

Temperatura karty w trybie 2D jest znacznie niższa niż w trybie 3D niezależnie od rozdzielczości, więc nie ma możliwości aby karta się przegrzała.