Czy duża rozdzielczość ekranu może coś zrobić grafice?

(Kuba3470) #1

Witam.

Mam Windows 8 i cały czas używałem 1024x768 i w niektórych aplikacjach okna, przyciski i pola tekstowe "nachodziły na siebie" przez niską rozdzielczość. Zmieniłem na 1280x1024 i jest super ale zastanawia nie to, czy nie wpłynie to na kartę graficzną bo mam słabą (Nvidia GeForce 6600 128MB z chłodzeniem aktywnym).HW Monitor nie pokazuje temperatur. Czy może coś się z nią stać? Przegrzewać? Lub coś innego? Proszę o odpowiedź :smiley:

-(prawie)Cała specyfikacja-

WIndows 8 Pro x86

Pentium 4 2.6Ghz LGA775

Asrock 775Dual-880Pro

2048MB DDR Kingston

120GB Seagate

Nvidia GeForce 6600 128MB

(sadaj72) #2

Zawsze należy ustawiać natywną rozdzielczość matrycy, każda inna jest skalowana ze sporą utratą jakości, co pogarsza komfort korzystania z komputera.

Karcie wszystko jedno jaką ustawisz rozdzielczość, pewnie i tak obsługuje ponad 2k na dłuższym boku.

(kp1971) #3

Nic się nie stanie, nawet odczujesz lub już odczułeś większą płynność ponieważ tak jak napisał sadaj72 natywna rozdzielczość jest tą która jest wskazana przy monitorze LCD.

(Frog) #4

OT - kosz.

(sadaj72) #5

Wybacz, ale nie rozumiem o co konkretnie ci chodzi, przecież odpowiedziałem na postawione pytanie.

A o ustawieniu natywnej rozdzielczości piszę tylko dlatego, że często spotkałem się z monitorami np. 22cale 16:9(lub 10), które miały ustawione 1280x1024, ich użytkownicy twierdzili że wszystko jest w porządku na ich nowym monitorze fullHD :twisted:

1024x768 na pewno nie jest standardową rozdzielczością panelu lcd, chyba że bardzo starego, tylko dlatego o tym napisałem. #-o

Maksymalną obsługiwana rozdzielczość dla GF6xxx jest 2048x1536@85 Hz, większej się nie da ustawić, a nawet jeśli się uda to karta po prostu nie wyświetli obrazu, na pewno nie ulegnie uszkodzeniu.

Temperatura karty w trybie 2D jest znacznie niższa niż w trybie 3D niezależnie od rozdzielczości, więc nie ma możliwości aby karta się przegrzała.