Czy dużo więcej zastosowań ma procesor Snapdragon od innych? Citra, sterowniki i inne rzeczy (SoC)

Czy Snapdragony mają więcej zastosowań od pozostałych procesorów ARM albo są od nich lepsze?
Obiło mi się coś o uszy, że jest dużo lepiej ze sterownikami. SoC Snapdragon, który oprócz CPU zawiera GPU (Adreno) jeśli chodzi o grafikę ma nowsze moduły, które są częściej aktualizowane.

Za przykład postawmy sobie Citra Emulator (która w wymaganiach ma napisane: Snapdragon 835 lub lepszy).

Pozostałe procesory też powinny sobie poradzić z takim emulatorem? Mimo to nie wiem czy nie jest to ograniczone tylko do starszych serii, a taki Snapdragon 8 Gen 2 już nie były wspierany i posiadał większe spadki klatek na sekundę, czyli mniejszą wydajność.

Przykładowo tutaj sobie chyba nie radzi: Does citra just not work on exynos chips? : r/EmulationOnAndroid

Jeśli chodzi o SoC różnych producentów czy istnieje podział na poszczególne zastosowania? Jak np. większa możliwość uruchamiania różnych emulatorów, lepsze wsparcie aplikacji 3D, wyłączność na działanie jakichś programów, wirtualizacji itd.

Są lepsze, gorsze i bardziej zaawansowane? Jako uboczny wątek do kontynuacji dyskusji: proponuje wsparcie procesorów na Citra, które sobie najlepiej radzą i osiągają znakomite oraz dobre wyniki.

Trochę dziwne że wspierają 835 (2016) a 8 gen 2 (2022) już nie lub uznają za słabszy od 8 letniego (sic!).

proponuje wsparcie procesorów na Citra, które sobie najlepiej radzą i osiągają znakomite oraz dobre wyniki

Z tym to już chyba trzeba do twórców oprogramowania elmujacego raczej napisać jak nie spamuje im tym nikt i nikt ich nie zmusza do przeszukiwania internetu w celu znalezienia takich wątków.

Osobiście mając w ręku dwa urządzenia, niby takie same, jedno na MTK 8100 drugie na Snapie 870, po tygodniu zostawiłem sobie MTK. Zimniejszy, dłużej bateria trzymała, a wydajność podobna.

Zatem wszystko zależy od konkretnego procesora.

Łatwo sprawdzić.

Procesory Samsunga swego czasu były na tyle podłe, że niektórych wersji sami nie stosowali, tylko opylali do jakichś konstrukcji innych firm. Pewnie coś się tam ostatnimi laty zmieniło, nie śledziłem ich ostatnich konstrukcji.