Czy dysk jest do wymiany ? Jak z gwarancją?

(Okar19) #1

Witam,

Komputer chodził normalnie , zrobiłem restart i takie lagi były jakich nigdy nie miałem , nic nie można było odpalić.

Poproszono mnie abym zrobił screena z programu crystaldiskinfo

czy z tych screenów coś wynika ?

zrobiłem szybki skan w hd tune na error scan i nic nie znalazło

(system) #2

Dysk ma bady, jeśli jest gwarancja, wysyłka.

(Ciuci) #3

Jak wyżej odsyłaj na gwarancję.Sprawdź co pokaże np.HDtune jeszcze.

Samsung jest zdrowy.

(Okar19) #4

ok dzięki : / to może ktoś mi powie jak z instalacją windowsa 7 ? mam wersje OEM która jest zainstalowana na tym wadliwym dysku , czy moge zainstalować na drugim ? coś tam slyszalem ze klucz sie przypisuje do dysku czy plyty glownej

(hirem) #5

Klucz raczej przypisany jest do płyty głownej. Jeśli aktywacja przez internet nowo zainstalowanego systemu na nowym dysku nie powiedzie się i będzie wymagało telefonować do microsoftu po klucz to przedstawienie że nastąpiła wymiana dysku przez awarie poprzedniego to nie powinno być problemu z otrzymaniem nowego klucza. Będą się pytać na początku czy końcu rozmowy przed otrzymaniem klucza potwierdzenie czy na tym samym komputerze system jest instalowany.

(Okar19) #6

Ok dzieki

Teraz sprawa gwarancji

Przeglądając aukcje z dyskami natrafiłem na taką stronke gdzie mozna zareklamowac dysk

http://www.seagate.com/pl/pl/support/wa ... d-returns/

sprawdziłem i mam gwarancje do końca 2012, nie mam paragonu ale nie wyczytałem tam nic o jakimkolwiek dowodzie zakupu , trzeba tylko przetestować dysk programem z ich strony , korzystał już ktoś może z tej strony ?

(system) #7

Skorzystaj z tej instrukcji -> http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdr ... 97420.html

Sprawdzone, sam wysyłałem swój dysk.

(Okar19) #8

Ta instrukcja która jest na pierwszej stornie jest troche nie na czasie

Pozmieniało się tam troche i chciałbym dowiedzieć się o ten kod seatools

zrobiłem 3 testy tym programem i wszystko przeszło pomyslnie , ogolnie nie kumam czy mam zrobic, wszystkie czy jeden test czy o co w tym chodzi. byly tez jakieś gotowe kody na tej stronie ale żaden nie odpowiadal za bad ketory , może mam obojetnie jaki wpisać ? np slaba wydajnosc ? i do paczki wrzucić kartke z informacja że dysk ma bad sektory ?