Czy dysk jest uszkodzony?

Witam

Od 2 dni komputer zaczol mnie sie sam resetowac.

Pamięć ram sprawdzona i jest ok.

Zasilacz również jest ok

Natomiast dysk sprawdzilem programem seatools i dostalem taki oto komunikat:

Następnie wykonalem formatowanie niskopoziomowe i po ponownym sprawdzeniu seatools ten sam komunika

Mam pytanie czy ten dysk jest uszkodzony??

Pozdrawiam


Zmiana tematu

Wyniki ujmuj w tagi

wklej zawartość zakładki HEALTH z programu HD TUNE

Wiem w czym rzecz, ale nie będę wróżył z fusów. Objawy są bardzo niepokojące. Potrzebuję więcej danych. Już teraz skopiuj wszystkie istotne dane na inny nośnik. Zainstaluj program “Aida 32” wersja 3.93 i wykonaj test “Linear Read” “Average Access” wtyczką “Disk benchmark”. Wyłącz najpierw wszystkie programy z autostartu. Nie ruszaj myszką (w czasie testu), nic nie rób na komputerze tylko czekaj! Wyniki (screen-y) zamieść na forum np. przy pomocy strony http://www.fotosik.pl najlepiej w pełnym wymiarze, a nie jako miniaturkę.

Zaraz biore sie za hd tune i aide

Jak tylko zrobie wszystko to dam znac

:slight_smile:

Złączono Posta : 18.09.2007 (Wto) 17:23

Wykonalem testy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a6 … 487d0.html “Linear Read”

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c8 … c72af.html Average Access

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d5 … 7765d.html

HD Tune

Witaj

Jeśli test “Linear Read” został wykonany poprawnie i przez 79 minut i 11 sekund nie korzystałeś z komputera a on nie był zajety niczym innym niż testem, to pomiędzy 20% a 30% procentem (licząc od zera) całkowitej pojemności 248473 MB dysku twardego WD Caviar tj. od 49694,6 MB do 74541,9 MB występują problemy na obszarsze mniejszym niż 24847 MB. Mówiąc najprościej w dodatku potocznie - w tym miejscu dysk się przycina.

Powtórz jeszcze raz testy dla pewności. Wyjmij to coś z gniazda USB, napisz więcej o zasilaczu, procesorze, karcie graficznej. Przedstaw wyniki pomiarów napięcia, temperatury w komputerze, zadbaj o przewietrzanie obudowy. Przegrzany procesor może powodować błędy zapisu i odczytu. Dysk też się grzeje. Można przetestować dsk jeszcze pod DOS-em wynik jest wtedy najwiarygodniejszy. Czy masz gwarancję na dysk i zasilacz? Czekam na wyniki powtórnego testu.

Przeskanuj dysk w poszukiwaniu Bad Sektorów HD TUNE w zakładce ‘‘Error scan’’

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Wszystko mam na gwarancji.

Bat sectorow niema, sprawdzalem hdd regenerator i w hd tune.

Procek intel core 2 duo E6300

zasilacz tracer 400W

Plyta gigabyte Ga-945p-S3

Grafika Gigabyte 7600GT

Te restarty ta sa przez ten dysk??

rozumiem ze dobrze działający dysk niema takich wykresow??

kacper_009 Byłeś o coś proszony :evil:

Rany, szrot. Do wymiany, pewnie on przyczynił się do uszkodzenia dysku :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ze SMART wynika, że masz uszkodzoną taśmę IDE (wartość C7). Wymień ją i zobacz jak będzie się zachowywał komputer.

Dyskowi jest ciut za ciepło, ale to jeszcze nie tragedia.

Dobrze rozumiesz, że dobrze działający dysk nie ma takich wykresów. Teraz trzeba ustalić, jaka jest tego przyczyna. Testy “Linear Read” i “Average Access” nie potwiedzają się wzajemnie więc przyczna nie leży bezpośrednio w dysku. Zastanawia mnie max transfer z WD 250 GB serii SK, który wynosi 63MB/s. Mam osobiście WD 80 GB seri JB i transfer to max 56 MB przy dobrym 360 Watt Chieftecu. Kolego, Kacper wykonałeś test programem HD Tune na obecność uszkodzonych sektorów, który nie wykryto. Poprzednio wspomiałem, że najwiarygodniejsze jest bardzo długnie testowanie pod DOS-em. Jednak z powodu obecnie posiadanego zasilacza taki test byłyby niebezpieczny dla komputera.

Restarty [n]nie są spowodowane dyskiem (prędzej komputer się zawiesi z powodu awarii dysku niż wykona reset komputera), lecz z powodu słabej jakości zasilacza.

Z konfiguracji wynika, że masz nowy sprzęt i sądzę, że dopiero zaczynasz przygodę z komputerami dlatego nie będę zanudzał Cię szczegółami technicznymi i napiszę

kup nowy zasilacz z http://www.allegro.pl/search.php?string … &country=1

tu masz sprzęt, pierwsza klasa za 80 zł 8) http://www.allegro.pl/item246949149_c_h … letny.html może być i mocniejszy na przyszłość.

W sprawie gwarancji żądaj zwrotu pieniędzy za ten zasilacz, ponieważ sprzedawca znów Tobie, wciśnie gwarancyjnego Tracera. Będziesz tak, co chwilę wyminiał zasilacz w ramach gwarancji, jak to robił pewien gość z innego forum aż poszedł po rozum do głowy i kupił CHIEFTEC. Gwarację Tracera wyrzucił do kosza i przy okazji samodzielnie nauczył się montażu zasilacza. Czekam na rezultaty testów po naprawie na łamach forum. :slight_smile: