Czy dysk nie długo padnie?


(Icetorba) #1

Od juz jakis 2 tygodni mam nastepujacy problem. Zaczelo sie od tej informacji:

http://zapodaj.net/6...0ec527.jpg.html

Przeinstalowałem system bo i tak musiałbym to zrobić, jednak następnego dnia gdy włączyłem komputer błąd sie pojawił znow i ta sama historia. Kiedy ta sytuacja powtórzyła sie 3 razy mniej wiecej co 1-2 dni, postanowiłem zainstalować inna wersje xp jednak nic to nie pomogło. Generalnie nawet po zainstalowaniu większości sterowników, system nie działa prawidłowo. Wiele programów nie chce sie zainstalować albo po zainstalowaniu wyskakują komunikaty z masa rożnych błędów.

Poniżej wklejam screeny z hd tune:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a78 ... e500b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94d ... d351c.html

Czy jest z nim naprawdę bardzo źle?


(Villy) #2

pełna padaka i jest naprawde z nim źle i będzie gorzej, co sie da pozapisuj na płyty / dyski przenośne, zakup nowy dysk, bądź ściągnij hdd regenerator i tak gorzej być nie może, albo program pomoże albo zakończy agonie dysku i go dobije

HDD Regenerator : http://www.programosy.pl/program,hdd-regenerator.html

utwórz bootable usb flash - na podłączonego pendriva, zabootuj i zobaczymy co zdziała


(Icetorba) #3

Mam jeszcze drugi dysk, wiec zaczynam zgrywanie danych ech. . Czyli HDD Regenerator odpalic z pendriva? Czym padka dysku może być spowodowana i jak ewentualnie uniknąć podobnych problemow w przyszłości?


(igrek) #4

Np. Kiepskim zasilaczem, częstym odłączeniem zasilania, wstrząsami, uderzeniami itp rzeczami.


(Ciuci) #5

Odradzam HDD Regenerator.Lepiej użyj MHDD.Najpierw sprawdź powierzchnie dysku i daj fotkę.

01 wskazuje na błędy odczytu powierzchni dysku,bądź problemy z głowicami.

C5 to sektory które może uda się naprawić przez zerowanie i remap

C6 tego już się nie da naprawić to też wskazuje na problemy z głowicami dysku.

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html


(Villy) #6

wiesz dlaczego odradza sie HDD regenerator? bo mówi sie że dyski po nim nie wstają, lecz nalezy tu zadac sobie pytanie dlaczego nie wstają? a nie wstają dlatego że jak już napisałem, jeśli dysk da sie naprawić to HDD regenerator naprawi, lecz jeśli nie da sie naprawić to zdarza sie że przyspiesza agonie, w moim przypadku naprawił mi dysk z badsectora, lecz czy z taką ilością da rade? gwarancji nie dam ale spróbować można, mhdd to bardziej zaawansowany program i użytkownik nie mający o nim pojęcia może nie dać rady i tak samo przyspieszyć agonie


(Icetorba) #7

Dane skopiowane na inny dysk. Najśmieszniejsze jest to ze moj 40GB dysk segate ktory ma juz chyba z 12 lat nadal działa i ma sie dobrze :> Poki co system jeszcze dziala na obecnym dysku… Dam znac czy HDD regenerator zadzialal.


(Pioruns) #8

Pierdoły opowiadasz. Poczytaj sobie wypowiedzi informatyków nt. działania tego programu na forum elektrody. Odradzam HDD Regenerator. Ja osobiście używam do dysków płatnego Spinrite, autorstwa Steve’a Gibsona, http://www.grc.com/.


(sla17) #9

Fakt, u mnie również HDD Regenerator nie za dobrą opinię ma. Osobiście wolę MHDD.


(Villy) #10

informatycy powiadasz, w mojej szkole z powodu nie działającej przeglądarki informatycy system formatują i stawiają na nowo, a znajoma jak oddała laptopa do serwisu z powodu przegrzewania to znajomy informatyk 3 razy jej czyścił a problem wciąż istnieje bo trzeba paste wymienić (stary laptop), więc jak sam widzisz “informatyk” to w dzisiejszych czasach pojęcie względne, jak już powiedziałem hdd regenerator mi pomógł naprawił bad sector, zaś na elektrodzie własnie piszą dokładnie to co ja napisałem, że w solidnie padniętych dyskach przyspiesza agonie zaś w takich co da sie zrobić to robi


(Pioruns) #11

Każdy ma swoją opinię, ja nie będę przegrzebywać dziesiątek stron w Internecie, aby kogoś ostrzec przed HDD Regenerator. Jak ktoś chce, niech sobie używa.