Czy dysk przenośny USB 3.0 bedzie działał na portach USB 2.0

witam, jestem zainteresowaniem kupna przenośnego dysku USB. po przeszukaniu allegro w poszukiwaniu odpowiedniego modelu natrafiłem na taką aukcję: http://allegro.pl/500gb-buffalo-usb-3-0 … 89428.html dysk wydaje mi się tani w porównaniu do innych i ponadto: "Interfejs USB 3.0 kompatybilny z USB 2.0 ". co to oznacza? jeżeli mam płytę główną z portami USB 2.0 to ten dysk da się podłączyć tak, żeby działał? jeśli tak, to kabelek będzie miał 2 końcówki czy USB 2.0 i 3.0 mają takie same wtyczki? czy ten dysk jest warty kupna i nie zepsuje mi się po roku użytkowania?

myślę także nad kupnem tego: http://allegro.pl/dysk-przenosny-na-usb … 41453.html ale ma on 320 GB pojemności, podczas gdy ten pierwszy ma 500 GB. jeżeli te dyski to bardzo słabe sprzęty to proszę o propozycje, wymagania: min. 320 GB pojemności, 2,5 cala, do 180 zł z przesyłką, ew. 200 zł, w miarę możliwości nowy, jeśli nic w tej cenie nie ma może być używany. dodam że zależy mi na jak największej pojemności w połączeniu z szybkim nagrywaniem plików.

pozdrawiam

Kompatybilność oznacza inaczej zgodność. Wtyczki USB w wersji 3.0 są identyczne jak w 2.0 czy 1.1. Dysk będzie prawidłowo działał po podłączeniu do portu w wersji 2.0, nie będą jednak wykorzystywane jego wszystkie możliwości.

Co do samych dysków, które przedstawiasz to nie chcę wygłaszać opinii, nie mam zdania, ale osobiście byłbym nieufny.

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.

Będzie działał bez problemu sam posiadam dysk usb 3.0 a w komputerze niestety tylko 2.0 także bez obaw

USB 3.0 jest kompatybilny z 2.0 i 1.1, po prostu będzie działać bez problemu. Po prostu nie wykorzysta tych funkcji, które są dostępne w USB 3.0, ale wykorzysta to co daje USB 2.0. Czyli bez obawy możesz kupować. :wink:

ok jedna sprawa rozwiązana, teraz chciałbym się dowiedzieć coś o jakości tych dysków, może ktoś ma takie w domu?