Czy dysk Sata III będzie działał na Sata II? Czy karta graficzna Pci Express będzie działać na Pci Express 2.0? Czy moja płyta obsłuży Ram 1333mhz?

Witam składam sobie PC.  Mam

Płyta główna - Gigabyte GA-H61M-S1 Rev. 2.1

Chipset - Intel® H61 Express Chipset

Karta Graficzna - Radeon R7 250X 1GB

Zasilacz - Corsair CX Series 500W ATX

Chłodzenie procesora - Oryginalne Intel

1 Dysk - Max Xtreme Technology Mx Ds Fusion Sata III 2.5  (Ssd)

2 Dysk - Ocz Vertex 460 Sata III 2.5 (Ssd)

3 Dysk Adata Premier Pro SP900 Sata III 2.5 (Ssd)

Procesor - Planuję zakup Intel Core i3 3220

Ram - Planuję zakup Ddr 3 Dimm 1333mhz 2x2Gb żeby działały w trybie dual channel

link do specyfikacji mojej płyty głównej http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4198#sp

 

I teraz Kilka moich pytań wybaczcie moje błędy nie znam się za bardzo

  1. Dyski są na wejścia Sata III (6Gb/s) a w płycie głównej mam wejscia na Sata II 3Gb/s. Czy te dyski będą działać? A jak będą działać to czy będą spadki fps w grach?

2.Moja karta graficzna ma wejście Pci Express 3.0 a na płycie mam Wejście Pci express 2.0. Czy kata graficzna będzie działać?  I czy będą spadki fps w grach przez to że katra jest podłączona do Pci Express 2.0 a nie Pci Express 3.0?

  1. W specyfikacji płyty głównej jest napisane z tego co ja  zrozumiałem Cytat “Support for DDR3 2200(OC)/1333/1066/800 MHz memory modules” że płyta obsługuje pamięć Ddr 3 1333mhz ?

  2. Czy lepiej kupić 2x2Gb żeby działały w trybie dual channel czy 1x4Gb w single channel? które ramy będą wydajniejsze 2x2gb czy 1x4Gb

  1. Będą działac.

  2. Będzie. (wątpie czy w grach zauważysz róznicę, raczej w zastosowaniach profesjonalnych )

  3. Tak(bezwzglednie), a po OC nawet 2200.

  4. Lepiej dla gier.(2x2)

Przy takiej karcie graficznej potencjału PCI-E 2.0 nie wykorzystasz, nie mówiąc aby było niezbędne PCI-E 3.0.

Dysk nie ma znaczenia dla FPS. Przy sata2 zadziała, maksymalny transfer będzie ograniczony przepustowością interfejsu.

Przed zmianą procesora zaktualizuj BIOS do najnowszej wersji F9 lub F10 beta.

Pamięci możesz kupić szybsze niż 1333. Obecnie standard to 1600MHz.

Narazie muszę kupić procesor :slight_smile: a jak zaktualizować bios?

Pobierasz ze strony producenta http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4198#bios Upewnij się tylko jaką dokładnie masz rewizje płyty, bo widać że było ich kilka, rev. 4.0rev. 3.0rev. 2.2rev. 2.0 i 2.1. Możesz odczytać z laminatu na płycie lub programem CPU-Z zakładka mainboard.

Sam plik aktualizacji wgrywasz z poziomu windowsa lub nagrywasz na pendrive i wgrywasz z poziomu BIOS narzędziem Q-Flash.

Aha ok mam rewizję 2.1

 

Mam jeszcze jedno pytanie a czy procesor intel i3 2100 albo intel i3 2120 wystarczyłby do grania w gry typu the forest, hurtworld, saintsrow, csgo , euro truck simulator 2, rust, gta 5?

Procesor wystarczy. Bardziej istotna będzie karta graficzna. Ta twoja do najwydajniejszych na pewno nie należy.

A przy aktualizacji biosu do F10beta nie muszę martwić się że coś nie będzie działać?

 

W razie problemów możesz wrócić do ostatniej stabilnej wersji, czyli F9.

Ok to zaraz zaktualizuję , mam jeszcze 2 pytania 

  1. Czy jest program do pomiaru temperatur 

  2. Jak podłączyć front usb do mojej płyty

 

 

Temp. możesz mierzyć programem HWMonitor czy np. CoreTemp, RealTemp w przypadku samego procesora.

Podłączenie przedniego panelu objaśnia instrukcja usługi w kroku 7. Podłączasz kabelki wychodzące z obudowy odpowiednio do tych samych pinów w płycie głównej. Ewentualne odwrócenie plusa z minusem z zasady nie robi problemów.

Obrócenie plusa i minusa robi mały problem ponieważ obróciłem + i - i komputer nie reagował

Chciałem dzisiaj zaktualizować Bios do wersji F10b z poziomu windowsa i wyskoczył komunikat "Ta aplikacja nie będzie działać na twoim komputerze.

Aby znaleźć wersję dla tego komputera, skontaktuj się z wydawcą oprogramowania 

***

Jeśli BIOS nie chce się wgrać to sprawdź ponownie rewizję, czy na pewno właściwą wersje pobierasz.

na pewno pobieram dobrą wersję na laminacie jest napisane rev 2.1 i na stronie gigabyte normalnie pobieram dla rewizji 2.1 i nie działa

 

A możliwe że na stronie gigabyte nie ma sterowników w wersji 64bit?

Spróbuj w takim razie wgrać F9, skoro z najnowszym są problemy.

F9 była już wgrana

F9 wystarczy do nowego procesora, więc może zostać.

F9 wystarczy do nowego procesora, więc może zostać.

No trudno bo na stronie było napisane że poprawili kompatybilność karty graficznej czy coś w tym stylu kiepski z angielskiego jestem masz tutaj cytat

"Improve High-End Display card compatibility’’