Czy dysk SSD może zwolnić

Czy dysk ssd może wolniej działać po instalacji AVG Tune UP ? Mam windowsa 7 i wydaje mi się że komputer zwolnił a dysk nie mieli
AMD Phenom II X4 B60 OC 4GHZ
8GB DDR3 1600MHz
ASUS M4A77TD-PRO
AMD HD7850 2GB Dual X OC
SSD sandisk 128gb, HDD 160GB,250GB
Corsair VS550
Win 7 Pro X64 SP1 update grudzień
i po ostatniej instalacji driverów karty graficznej do 18.2.2 Adrenalin zwolniły gry np Dirt Rally wcześniej na średnich chodził w 70/80 fps a teraz mam 30/40, jak włączyłem MC tak samo. Miałem około 500 fps a teraz 100/200fps. Mam przywracać drivery ? Miałem windowsa 8.1 ale coś się zaczął sypać i nie było aktualizacji do karty graficznej

Może .
AVG Tune UP ? Ja bym tego czegoś na swoim komputerze dobrowolnie nie zainstalował .

nie zainstalowałem dobrowolnie. Chciałem coś innego bo nie mam zamiaru używać CCleanera od syfskiej firmy zwanej Avast

Przy takiej filozofii użytkowania komputera zajeździsz nawet najszybszy dysk.

image po skanie

Parametry odczytu/zapisu sprawdzaj raczej programem Crystal Disk Mark.

image źle ?

Ten dysk chyba pracuje w SATA co najwyżej 2 :slight_smile:

Odczyt bardzo przeciętny, zaledwie mniej więcej dwukrotnie szybszy od dysków HDD/7200 obr/min.
Zapis nieco szybszy niż dzisiejsze dyski HDD - mają około 100-120 MB/sek.
Istotne parametry dla porównań, to te w szeregu Seq.
PS. A tego AVGTuneUp usuń czym prędzej!

Zobacz u mnie:

New photo by KAZIMIERZ DANIEL
New photo by KAZIMIERZ DANIEL

no chciałem kupić płytę z Sata 3 ale miałem za mało pieniędzy a lepiej mieć dobrą sekcję zasilania a nie Sata 3

Miałem raz podobnie z antywirusem 360 Internet Security. Robienie nowego folderu na Desktopie trwało 30-45 sec!. Może to wina antywirusa?

mam Defendera

Po instalacji Panda Dome, każda aplikacja startowała u mnie od kilku do kilkudziesięciu sekund dłużej a system wstawał zamiast w niecałe 10 sek. grubo ponad 20 sek. W benchmarkach nie było różnicy w komforcie pracy na lapku tak. Musiałem wywalić chwasta bo za każdym razem milił po tych samych otwieranych aplikacjach…

wyłącz go i porównaj wyniki

usunąłem tego tune up i komputer przyspieszył ale wczoraj spalił mi się hd7850 i jestem skazany na 8600GT. Jaka karta do 150 zł? myślałem nad GTX460/550TI/560/560TI lub HD6850 wszystko od asusa