Czy dysk zewnętrzny z obsługą starczy do obsługi strony www

Chcę postawić sobie serwer w domu, mam warunki sieci na taką rzecz, więc zacząłem się trochę interesować dyskami sieciowymi.

Mają one obsługę FTP i Sambę - i moje pytanie brzmi - czy taki dysk będzie obsługiwał normalnie moją stronę internetową zrobioną Joomli ???

Bo szkoda mi pieniędzy na stawianie normalnego serwera - bo trzeba się z linuxem użerać i tyle miejsca zajmuje .

A co powiecie na to http://www.allegro.pl/item626759755_airlive_se_mu_5000fs_sieciowy_serwer_plikow_ftp.html

Prawdę powiedziawszy serwer pod Joomle kupisz już za jakieś 20-30zł/rok…i w zupełności Ci to wystarczy, a i nie wiem skąd Ci się wzięło, że z Linuxem trzeba się użerać…Przecież tak jak pisałeś chcesz tylko Joomle postawić…

Po za tym na pewno infrastruktura pierwszej lepszej firmy oferującej hosting jest zdecydowanie pewniejsza.

Poszukaj na Allegro - ja mogę polecić firmę eFuturo - bardzo fajne i tanie serwerki.

Policz sobie ile za prąd wydasz. Nie baw się w taką amatorkę tylko kup porządny hosting np. w neteasy.pl czy hekko.pl.

No tak - ale do tej joomli to ja mam 15 gb filmów i zdjęć - i bule 300zł za serwer, a poza tym, chcę sobie zrobić backup systemu na takim dysku i parę innych rzeczy - a jak wszystko będę musiał wysyłać na serwer - to koszt serwera wyjdzie mnie chorendalny - bo serwer ma ograniczenia, a czas wysyłu też nie będzie nie wiem jak zadowalający - bo upload idzie około 70 kb/s ale na stronkę z fotkami starczy.

Ogólnie chce kupić sobie dysk zewnętrzny - a wolał bym dopłacić i mieć odrazu serwer - tylko chodziło mi o to - czy uciągnie on taki serwis jak np. joomle - czyli czy obsługuję php i inne - czy muszę miec porządny serwer ab to chodziło?

70kb/s uploadu i Ty chcesz filmiki dawać na stronkę? Wystarczy, że jedna osoba zacznie ściągać czy też streamować i pasmo zapełnione…

Nie ma sensu dawać stron na serwer przy mniejszym uploadzie niż 1mb. Daruj sobie takie coś, jak napisał gowain zatkasz sobie łącze.

Nie ma sensu wydawać na taki dysk kasy przy takiej prędkości internetu. Lepiej się rozejrzeć za tanim hostingiem.

Ale nikt dalej nie odpowiedział na moje pytanie - mniejsza o prędkość mojego łącza.

Czy na dysku zewnętrznym uruchomię joomlę - czyli czy obługuje php itd.???

Musisz zainstalować na nim serwer php :slight_smile:

I doinstalowywać odpowiednie oprogramowanie i postawisz

A to można zaistalować na takim dysku serwer php ???

A jak???

Serwera php nie instalujesz dla dysku tylko dla systemu. Po prostu po postawieniu serwera w ustawieniach podajesz gdzie ma znajdować się katalog główny. Na linuxie jest dość proste przy użyciu Apache ale W$ tez ma swoje krasnale itp z tego co mi się zdaje.

Swoją drogą jak już przedmówcy zauważyli nie ma sensu stawiać serwera z filmami przy słabym łączu. Co z tego, że jedna osoba jakoś sobie poradzi jak wejdą 4 na raz zaczną oglądać i nie dość, że im będzie się co chwila buforowało to nikt inny nawet index’u nie otworzy…

Sam dysk nic Ci nie da, i tam musi być podpięty pod komputer który będzie to obsługiwał. Po drugie jak wszyscy tu juz zaznaczyli, to kompletnie nie ma sensu.

No czyli - muszę mieć do dysku podłączony komputer - więc po co te dyski mają wyjście rj-45 ???

Podejrzewam że mogą służyć tylko i wyłącznie jako dyski FTP czyli pliki można ściągać ale jak już chce np. CMS to potrzebny jest serwer.

Ps. W opisie który teraz przeczytałem przecież piszę co i jak. Jest to tylko dysk FTP, żadnych aplikacji na nim nie zainstalujesz. Jak piszę ma tylko pamięć ROM w której jest aplikacja do zarządzania nim i nic poza to co jest w nim nie zrobisz.