Czy dysk zewnętrzny z obsługą starczy do obsługi strony www


(Mateuszlak) #1

Chcę postawić sobie serwer w domu, mam warunki sieci na taką rzecz, więc zacząłem się trochę interesować dyskami sieciowymi.

Mają one obsługę FTP i Sambę - i moje pytanie brzmi - czy taki dysk będzie obsługiwał normalnie moją stronę internetową zrobioną Joomli ?????

Bo szkoda mi pieniędzy na stawianie normalnego serwera - bo trzeba się z linuxem użerać i tyle miejsca zajmuje .

A co powiecie na to http://www.allegro.pl/item626759755_airlive_se_mu_5000fs_sieciowy_serwer_plikow_ftp.html


#2

Prawdę powiedziawszy serwer pod Joomle kupisz już za jakieś 20-30zł/rok...i w zupełności Ci to wystarczy, a i nie wiem skąd Ci się wzięło, że z Linuxem trzeba się użerać...Przecież tak jak pisałeś chcesz tylko Joomle postawić...

Po za tym na pewno infrastruktura pierwszej lepszej firmy oferującej hosting jest zdecydowanie pewniejsza.

Poszukaj na Allegro - ja mogę polecić firmę eFuturo - bardzo fajne i tanie serwerki.


(Żelek) #3

Policz sobie ile za prąd wydasz. Nie baw się w taką amatorkę tylko kup porządny hosting np. w neteasy.pl czy hekko.pl.


(Mateuszlak) #4

No tak - ale do tej joomli to ja mam 15 gb filmów i zdjęć - i bule 300zł za serwer, a poza tym, chcę sobie zrobić backup systemu na takim dysku i parę innych rzeczy - a jak wszystko będę musiał wysyłać na serwer - to koszt serwera wyjdzie mnie chorendalny - bo serwer ma ograniczenia, a czas wysyłu też nie będzie nie wiem jak zadowalający - bo upload idzie około 70 kb/s ale na stronkę z fotkami starczy.

Ogólnie chce kupić sobie dysk zewnętrzny - a wolał bym dopłacić i mieć odrazu serwer - tylko chodziło mi o to - czy uciągnie on taki serwis jak np. joomle - czyli czy obsługuję php i inne - czy muszę miec porządny serwer ab to chodziło?


#5

70kb/s uploadu i Ty chcesz filmiki dawać na stronkę? Wystarczy, że jedna osoba zacznie ściągać czy też streamować i pasmo zapełnione...


(system) #6

Nie ma sensu dawać stron na serwer przy mniejszym uploadzie niż 1mb. Daruj sobie takie coś, jak napisał gowain zatkasz sobie łącze.


(Michu90b) #7

Nie ma sensu wydawać na taki dysk kasy przy takiej prędkości internetu. Lepiej się rozejrzeć za tanim hostingiem.


(Mateuszlak) #8

Ale nikt dalej nie odpowiedział na moje pytanie - mniejsza o prędkość mojego łącza.

Czy na dysku zewnętrznym uruchomię joomlę - czyli czy obługuje php itd.???


(eyeti) #9

Musisz zainstalować na nim serwer php :slight_smile:

I doinstalowywać odpowiednie oprogramowanie i postawisz


(Mateuszlak) #10

A to można zaistalować na takim dysku serwer php ?????

A jak???


(Kamusissa) #11

Serwera php nie instalujesz dla dysku tylko dla systemu. Po prostu po postawieniu serwera w ustawieniach podajesz gdzie ma znajdować się katalog główny. Na linuxie jest dość proste przy użyciu Apache ale W$ tez ma swoje krasnale itp z tego co mi się zdaje.

Swoją drogą jak już przedmówcy zauważyli nie ma sensu stawiać serwera z filmami przy słabym łączu. Co z tego, że jedna osoba jakoś sobie poradzi jak wejdą 4 na raz zaczną oglądać i nie dość, że im będzie się co chwila buforowało to nikt inny nawet index'u nie otworzy...


(Elektrrrus) #12

Sam dysk nic Ci nie da, i tam musi być podpięty pod komputer który będzie to obsługiwał. Po drugie jak wszyscy tu juz zaznaczyli, to kompletnie nie ma sensu.


(Mateuszlak) #13

No czyli - muszę mieć do dysku podłączony komputer - więc po co te dyski mają wyjście rj-45 ????


(system) #14

Podejrzewam że mogą służyć tylko i wyłącznie jako dyski FTP czyli pliki można ściągać ale jak już chce np. CMS to potrzebny jest serwer.

Ps. W opisie który teraz przeczytałem przecież piszę co i jak. Jest to tylko dysk FTP, żadnych aplikacji na nim nie zainstalujesz. Jak piszę ma tylko pamięć ROM w której jest aplikacja do zarządzania nim i nic poza to co jest w nim nie zrobisz.