Czy Everest może się mylić?

Kilka dni temu kupilem w mediamarkcie nowego notebooka acer 4810T. Po kupieniu komputer “zamulal” i zacinal filmy dvd. Wymienilem egzemplarz na inny, ale ten robi to samo. Sadzilem, że chodzi o brak jakichś sterowników do karty graficznej, ale kiedy przeskanowalem lapka za pomocą Everlasta to oczy wyszly mi na wierzch. zamiast procesora Intel core 2 solo SU 3500 (taki procesor obiecuje producent w specyfikacji), everlast wskazal procesor Pentium III Xeon. O co tu może chodzić? czy Everlast coś pomylil? Czy ta seria acerów jest oszukana? Czy po prostu ja czegoś nie rozumiem, bo z informatyki, przyznam się najlepszy nie jestem. Dzieki za odpowiedź.

Wg. mnie może, zobacz na date wydania tego programu i od tamtej nic z nim nie robiono. Oczywiście są nowsze wydania Everesta 5,* ale są płatne. Wgraj sobie HWiNFO32 co prawda nie po polsku ale łatwy w obsłudze lub System Info for Windows (SIW) 2010.04.28 - obydwa są na “Dobreprogramy”

P.S. I nie “Everlast” tylko “Everest”.

Nie patrz na datę wersji stabilnej tylko rozwojowej.Sam osobiście nie używam Everesta,wole HWINFO32.

Jeśli chodzi o procesor, to ja polecam CPU-Z. Żaden nie zrobi Ci tak dobrze, jak on :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html

Poda Ci wszystkie możliwe info odnośnie procesowa.

Jeżeli interesuje Cię podobne info odnośnie grafiki - GPU-Z:

http://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Progra … 16750.html

,nieźle powiedziane ale to nie ta dziedzina :D.

Sory za literówkę. Chodzilo oczywiście o Everesta. Ale chyba może sie mylić. Sprawdzilem bebechy lapka za pomocą SIWa i wszystko wyszlo w porzadku, tzn. że posiada on procesor Intel Core 2 Solo CPU U3500 @ 1.40Ghz, co niestety nie rozwiązalo pierwotnego problemu, czyli przymulania i zacinania filmów dvd. Ściagnalem najnowsze sterowniki do karty graficznej (Mobile Intel 4 series Express Chipset Family) i jest jakby lepiej, to nie są juz kolosalne zaciecia, ale jakby od czasu do czasu “polykalo” ze dwie klatki. Zwlaszcza w momentach gdzie sie dużo dzieje. Mimo wszystko wolalbym jednak ogladać sobie film na luziku, a nie w napięciu gdzie mi przeskoczy obraz. Co jeszcze mogę zrobić?

To pobierz sobie ten odtwarzacz filmów www.videolan.org/vlc/ ,chyba najmniej zasobożerny player na rynku,ma także odrazu w sobie wszystkie kodeki,każdy film do 720p nie będzie problemem ,jeśli masz do tego zainstalowane sterowniki do karty graficznej.