Czy ferie w różnych terminach to dobry pomysł?

W latach '70, '80 '90 na ferie (wczasy, zimowiska) jeździła cała Polska!

Był wtedy totalny tłok i bałagan.

Teraz jeździ 30% tego co kiedyś więc tłoku raczej, chyba nie ma!

Po co więc rozłożenie ferii w czasie? Przecież to się chyba mija z jakimś celem? Czy w ogóle ma to jakiś sens!

Ilu kuzynów (rodzin) i kolegów z różnych regionów kraju nie może razem spędzić ferii z tego powodu.

Może ktoś wie więcej na ten temat, o co tu chodzi?

a co cie tak wzieło na litość :):):slight_smile: , a tak to może z jednej strony jest dobre bo zawsze sa miejsca wolne i nie ma kłopotów z wyjazdem np w góry , a tak by się ludzie tłoczyli :):slight_smile:

Jak to po co ??

Aby nie było wypadków, w czasie ferii.

Bo wiadomo tłok == wypadki :wink:

Przecież pisałem na początku, że takowego nie ma, chyba, że Wy jako młodzi ludzie nie wiecie jak wygląda prawdziwy tłok! :smiley:

Niby to i dla bezpieczeństwa, spokoju, te dzielenie terminów…

Ale:

To jest najgorsze. :frowning:

O jakim bezpieczeństwie mówisz? Możesz to sprecyzować co masz na myśli?

Powielacie jakieś obiegowe opinie!

No ale jak tak wszyscy w jednym czasie wyjadą np. do Zakopanego to bedzie totalny tłok i zamotanie.Dlatrego też zostały one podzielone 8)

Najlepej by bylo jakby wszystkie wojewodzctwa mialy razem ferie :smiley: :smiley: :smiley:

Według mnie to dobry pomysł. Szczególnie jeśli chodzi o wyjazdy. Choć troche przesadzaja z trzema terminami. :smiley:

Zapewne m.in podzielono terminy ferii zimowych po to, by uniknąć tłoków grup szkolnych np. na stokach, szczególnie w górskich miejscowościach, aby to nasilenie rozłożyło się w penych okresach.

I Damian nie będzie mógł nadążyć przyjmować gości :stuck_out_tongue: :smiley:

Coś mi się wydaje, że to wszystko zrobiono pod lobby właścicieli pensjonatów, domów wycieczkowych, i biur podróży!

Wiadomo, zamiast 2 tygodni, sezon ferii zimowych sztucznie wydłużono na 8 tygodni!

Wg Ciebie na nizinnych stokach nie ma tego problemu? :smiley:

hehe :slight_smile: Właśnie :smiley:

Nie :smiley: Źle się wyraziłem.

Mam nadzieję, że dla mnie zawsze znajdzie miejsce

To jest główny powód.

Jako ojciec nie bierzesz pod uwagę bezpieczeństwa dzieci. To była główna przyczyna wprowadzenia tego. :smiley:

Szukasz jak zwykle dziury w całym :?

Czyli jak mówiłem wcześniej. szukasz dziury w całym. :smiley:

Nooo…to oczywiste 8) :smiley:

Co do tematu,to moim zdaniem wystarczyły by dwa terminy.

To nie jest odpowiedź! Widzę, że nie masz nic na obronę swojej tezy!

Też tak sądzę. :smiley:

:lol: Dobre. Co tu udowadniać. Sam fakt że na drogach jest o ok. 1/3 mniejszy ruch autobusów z dziećmi mnie przekonuje. Ty natomiast dopatrujesz się wielkich interesów ze strony właścicieli pensjonatów. :smiley:

Powołaj komisje śledczą. Może ktos na tym zarobił. :hahaha:

Z mojej strony EOT.

Mam ważniejsze sprawy w dziale problemy. :wink:

Pozdrawiam serdecznie. :smiley: