Czy Firefoks 4 rc zaktualizuje się do stabilnej wersji

Niby pytanie banalne ale nie znalazłem odpowiedzi ,czy Firefoks 4 rc zaktualizuje się do stabilnej wersji .Bo Firefoks 3 to był nie wypał i skusiłem się wcześniej ,i jak widzę sporo lepszy od Opery czy nawet Chrome .I jeszcze jedno pytanie czy mogę zainstalować Mozilla Thunderbird 3.3 Alpha czy jeszcze wstrzymać się ,bo obecna wersja 3.1.9 jest trochu nie stabilna.

Sprawa raczej będzie wyglądała w następujący sposób:

Jeżeli w obecnej wersji Fx 4.0 RC1 nie zostaną znalezione żadne nowe błędy, które to uniemożliwiją wydanie stabilnej wersji nowego liska, to ta wersja najprawdopodobniej stanie się wydaniem finalnym.

Firefox 4.0 RC 1 można śmiało instalować. Oczywiście lepiej zrobić backup zakładek i zapisanych haseł (w razie dużego pecha). Jeśłi natomiast mówimy o Thunderbird - stanowczo odradzam instalowanie wersji Alpha - może się wszytko wydarzyć - od niestabilności systemu (np. wyciek pamięci) do utraty wiadomości (zwlaszcza w połączeniu z opcją: po usunięcu wiadomości usuń wiadomość z serwera).

Jeśli chodzi o Mozilla Thunderbird 3.3 Alpha, to raczej nie polecałbym do codziennego normalnego użytkowania jak wersji stabilnej. Bo to dopiero wczesna wersja testowa.

Masz taką opcję Sprawdź dostępność aktualizacji, w FF4 z tego co zauważyłem jest w informacjach o przeglądarce i tam program sprawdza automatycznie dostępność aktualizacji, jeśli będzie nowa wersja, to w ten sposób zaktualizujesz, jeśli dostaniesz informację, że jest to aktualna wersja, oznacza to, że RC zmieniło tylko nazwę, nic więcej.

Pozdrawiam!

Wygląda na to że na 99% tak właśnie będzie, ten mail to potwierdza http://groups.google.com/group/mozilla. … e9650b1b3#

Dzięki za odpowiedz ,wychodzi na to ze mozilla wróciła do korzeni po wadliwej Firefoks 3 wydała bardzo szybka i stabilną 4 .Szkoda ze od wersji Firefoks 2 tak długo się czekało na coś konkretnego .