Czy fixmbr może usunąć pliki

Mam dość bardzo poważny problem. Mam Windowsa (partycje C i E), utworzyłem nową partycję i zainstalowałem na niej linuxa. Teraz Linuxa postanowiłem usunąć z programem Partition Magic 8 robiąc format (z systemu XP oczywiście). W efekcie po Linuxie Ubuntu został mi bootloader GRUB. Włożyłem płytkę z systemem XP … i w komendzie wpisałem fixmbr. Komputer wyświetlił mi: “Polecenie to może uszkodzić tabele partycji, jeśli występuje problem ze sprzętem. Może ono doprowadzić do tego, że partycje będą niedostępne”. Tu zaczyna się moje pytanie: Co to znaczy, że partycje będą niedostępne?? Czy przez to dysk się sformatuje?? Proszę o odpowiedź.

Polecenie fixmbr powoduje wpisanie w sektor startowy dysku stary adres startowy systemu, czyli XP a usunięcie Gruba. Stosowałem to polecenie wielokrotnie i zawsze skutecznie, ale nigdy nie ma 100% pewności stąd ostrzeżenie.

A jak jest w przypadku gdy zainstalowana jest Vista a nie XP ??

W jaki sposób wtedy rozwiązać podobny problem ??

To, że nie ma 100 % skuteczności to już wiem z innych tematów temu poświęconych. Ale JEŚLI się nie uda (ponieważ mam dysk SATA), to nic się nie stanie, czy sformatuje mi dysk ??

Dysku Ci nie sformatuje, czyli nie usunie danych, ale tak jak napisałem 99% szans, że będzie OK., ale niestety nie 100%.

Wszystko jest w porządku. Fixmbr - pomógł.