Czy formatować partycję rozszerzoną?


(Chenrykkopara65) #1

Cześć, moje pytanie w tytule jest nie pełne więc zadam je jeszcze raz: Czy formatować partycję rozszerzoną, jeżeli podczas formatowania usunąłem wszystkie ( C; i D; ) i partycję D; podzieliłem na dwie części ( więc teraz mam: C; D; i F; ). Partycja C; to systemowa, a D; i F; to rozszerzone, więc czy muszę je sformatować? Pytam ponieważ nie wiem, bo instalator sformatował mi partycję systemową, a co do rozszerzonych to nie wiem czy wystarczyło samo usunięcie, czy muszę je jeszcze sformatować z pod systemu.


(Piotrkijak) #2

Co za głupie pytanie. Przecież to z logiki wynika, że skoro skasowałeś partycje i utworzyłeś nowe i sformatowałeś jedną(bo tylko jedną XP pozwala sformatować) to trzeba je sformatować spod Windowsa... #-o

-- Dodane 29.12.2010 (Śr) 12:58 --

W sumie, zamiast się tak cackać mogłeś odpalić konsolę odzyskiwania systemu i spod niej poleceniem format po kolei sformatować partycje, zresetować kompa, zabootwać od nowa instalkę i przy wyborze partycji wskazać c i dać mu żeby nie zmieniał systemu plików.


(SilberPunkt) #3

Przy pierwszej próbie dostępu do tych partycji z poziomu Windows system sam wyświetli komunikat o konieczności wykonania formatowania wybranej partycji. Bez formatowania nie będzie można z tych partycji skorzystać.

:roll:


(Chenrykkopara65) #4

Ok. Chłopaki dzięki za odpowiedź