Czy formatowanie jest konieczne?

Witam. Co to dokładnie jest formatowanie komputera, w jakim przypadku się je wykonuje?

Oczywiście , że nie.Ja formatowałem dysk tylko jak instalowałem linuksa.Nawet zapomniałem jak się to robi :mrgreen:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowanie_woluminu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowan … opoziomowe

http://www.google.pl/search?source=ig&h … lr=lang_pl

Koniecznie jest jeśłi chcesz na nowo zainstalować Windowsa lub gdy stworzyłeś nową partycję

Ktoś mi kiedyś powiedział, że od czasu do czasu muszę formatować komputer bo mi się wszystko"wysypie". Czyli to nie prawda? Nigdy tego nie robiłam. Komputer ma 1,5 roku.

z mojego doświadczenia myśle, że powinno się formatować kompa raz na około 1-2 lata, aby wywalić wszytskie śmieci

są tacy, którzy formatują dysk i na nowo instalują windowsa

są również tacy, którzy nie formatują

to kwestia wyboru

jak komputer ‘odmawia’ współpracy to wtedy go formatujesz (partycje z windowsem) i instalujesz od nowa …

Komputer jest kupiony 1,5 roku temu i nie był formatowany. Wszystko działa mi jak należy, czyszczę, skanuje itp.

powiem tak jak wszystko dobrze działa nie ma powodu do formatowania,jednak jak masz plagę wirusów z którymi nie możesz sobie dać rady możesz zrobić format :slight_smile:

Bzdura totalna.

Ściągnęłam ten symulator, do czego służy, bo nie wiem czy instalować?

symulator w którym pokazane jest jak się formatuje dysk

ja nie formatuje (raz po kupieniu kompa i drugi żeby wywalić z D win98 i przerobić go na ntfs)

jak miałem wirusa to winxp usunąłem z dysku przez dosa i zainstalowałem bez formatu

Przestan sluchac tych Ktosi! !!

Po pierwsze nie komputer, tylko Hard Drive formatuje sie w ostatecznosci,

kiedy wszystkie sposoby aby NAPRAWIC PROBLEM zawiodly.

W Twoim przypadku , kiedy nie masz problemu daj sobie spokoj .

Ciekawostka:

Byla taka kompania ( bardzo dobra) produkujaca komputery Packard Bell.

Mam jeszcze jeden komputer z tej firmy, ktory ma windows 95 i nigdy HD

w tym komputerze nie byl ponownie formatowany. Zeby bylo ciekawiej,

komputer ten jest zalaczony non stop (24h na dobe) od 1995 roku

( rebut moze raz w miesiacu)

Widzialem na forum u kogos w podpisie cos takiego…Walka do konca -formatowanie w ostatecznosci… i to jest cos pod czym ja bym sie podpisal.

Akurat mam komputer z Anglii i jest produkcji Pacard Bell :smiley:

Dzięki.

Tak, to niby ta sama firma Packard Bell Europe ( maja teraz inne Logo).

Z rynku USA znikli calkowicie bodajze w 1999 -2000, po tym jak Compaq ich podal do sadu iz wykozystuja uzywane czesci do nowych komputerow. Po zaplacie odszkodowan w wysokosci prawie miliarda $ zrobili jakis deal z NEC w wyniku ktorego przeniesli sie do Europy, a NEC posprzatal rynek z fetoru jaki pozostal po tej firmie. Ciekawostka: W jednym z wydan PC World ( nie wiem czy ten wysmienity tygodnik ukazuje sie w Europie ) ukazal sie artykół " 10 najgorszych komputerow wszech czasow" . Na pierwszym miejscu znajduja sie wszystkie komputery Packard Bell z okresu 1994 - 1996 ! :lol: Ja posiadam 3 komputery Packard Bell z tego czasu, wszystkie sprawne , z zadnym nie bylo kompletnie nawet najmniejszych problemow. 2 z nich sa na półkowej emeryturze, o trzecim wspominałem wczesniej.