Czy formatowanie jest konieczne?

(Gerthix) #1

Witam. Co to dokładnie jest formatowanie komputera, w jakim przypadku się je wykonuje?

(Lost World) #2

Oczywiście , że nie.Ja formatowałem dysk tylko jak instalowałem linuksa.Nawet zapomniałem jak się to robi :mrgreen:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowan ... opoziomowe

http://www.google.pl/search?source=ig&h ... lr=lang_pl

(Nowy10) #3

Koniecznie jest jeśłi chcesz na nowo zainstalować Windowsa lub gdy stworzyłeś nową partycję

(Gerthix) #4

Ktoś mi kiedyś powiedział, że od czasu do czasu muszę formatować komputer bo mi się wszystko"wysypie". Czyli to nie prawda? Nigdy tego nie robiłam. Komputer ma 1,5 roku.

(^Squall^) #5

z mojego doświadczenia myśle, że powinno się formatować kompa raz na około 1-2 lata, aby wywalić wszytskie śmieci

(Nowy10) #6

są tacy, którzy formatują dysk i na nowo instalują windowsa

są również tacy, którzy nie formatują

to kwestia wyboru

(Laki000) #7

jak komputer 'odmawia' współpracy to wtedy go formatujesz (partycje z windowsem) i instalujesz od nowa ...

(Gerthix) #8

Komputer jest kupiony 1,5 roku temu i nie był formatowany. Wszystko działa mi jak należy, czyszczę, skanuje itp.

(SeBoLaS) #9

powiem tak jak wszystko dobrze działa nie ma powodu do formatowania,jednak jak masz plagę wirusów z którymi nie możesz sobie dać rady możesz zrobić format :slight_smile:

(Lost World) #10

Bzdura totalna.

(Gerthix) #11

Ściągnęłam ten symulator, do czego służy, bo nie wiem czy instalować?

(SeBoLaS) #12

symulator w którym pokazane jest jak się formatuje dysk

(klopas) #13

ja nie formatuje (raz po kupieniu kompa i drugi żeby wywalić z D win98 i przerobić go na ntfs)

jak miałem wirusa to winxp usunąłem z dysku przez dosa i zainstalowałem bez formatu

(robert janczura) #14

Przestan sluchac tych Ktosi! !!

Po pierwsze nie komputer, tylko Hard Drive formatuje sie w ostatecznosci,

kiedy wszystkie sposoby aby NAPRAWIC PROBLEM zawiodly.

W Twoim przypadku , kiedy nie masz problemu daj sobie spokoj .

Ciekawostka:

Byla taka kompania ( bardzo dobra) produkujaca komputery Packard Bell.

Mam jeszcze jeden komputer z tej firmy, ktory ma windows 95 i nigdy HD

w tym komputerze nie byl ponownie formatowany. Zeby bylo ciekawiej,

komputer ten jest zalaczony non stop (24h na dobe) od 1995 roku

( rebut moze raz w miesiacu)

Widzialem na forum u kogos w podpisie cos takiego.......Walka do konca -formatowanie w ostatecznosci..... i to jest cos pod czym ja bym sie podpisal.

(Gerthix) #15

Akurat mam komputer z Anglii i jest produkcji Pacard Bell :smiley:

Dzięki.

(robert janczura) #16

Tak, to niby ta sama firma Packard Bell Europe ( maja teraz inne Logo).

Z rynku USA znikli calkowicie bodajze w 1999 -2000, po tym jak Compaq ich podal do sadu iz wykozystuja uzywane czesci do nowych komputerow. Po zaplacie odszkodowan w wysokosci prawie miliarda $ zrobili jakis deal z NEC w wyniku ktorego przeniesli sie do Europy, a NEC posprzatal rynek z fetoru jaki pozostal po tej firmie. Ciekawostka: W jednym z wydan PC World ( nie wiem czy ten wysmienity tygodnik ukazuje sie w Europie ) ukazal sie artykół " 10 najgorszych komputerow wszech czasow" . Na pierwszym miejscu znajduja sie wszystkie komputery Packard Bell z okresu 1994 - 1996 ! :lol: Ja posiadam 3 komputery Packard Bell z tego czasu, wszystkie sprawne , z zadnym nie bylo kompletnie nawet najmniejszych problemow. 2 z nich sa na półkowej emeryturze, o trzecim wspominałem wczesniej.