Czy formatujac dysk, virusy usuwaja sie na 100%?

Czesc, mam pytanie, czy jak ktos sformatuje dysk, pamiec klucz usb… to czy wszystie wirusy na 100% tez sie usuwaja? Prosz o rzetelna odpowiedz a nie jak nie ktorzy, “wujek google pomoze” i tym podobne, tylko odpowiedz

dzieki z gory

Tak, ale taki twardy format(wszystkie partycje bez wyjątku) jeśli nie chce ci się walczyć z wirami.

To w przypadku ciężkich infekcji. Myślę że jak masz infekcję pendrajwową to najlepiej po prostu sformatować palucha i zastosować Panda USB Vaccine lub Flash Disinfector.

Dzieki :slight_smile: Pozdro

Możesz dodatkowo wyzerować dysk twardy, pozbędziesz się dzięki temu logicznych bad sektorów :smiley: Choć to trwa kilka godzin

Wyjątkiem od reguły są infekcje sektora MBR - przy infekcji rootkitem MBR należy bootsektor zapisać na nowo, gdyż format go nie usuwa.

Czyli zerowanie dysku powinno wtedy pomóc??

A co z wirusami infekującymi pamięć ram??

Tak, tylko nie wiem po co aż tak się fatygować. :stuck_out_tongue:

Takiego czegoś nie ma. Każda infekcja by zadziałała musi zostać umieszczona w pamięci.

Pamięć Ram i tak się ‘’ Czyści " po wyłączeniu komputera :smiley:

Nie prawda. Ja miałam kiedyś na starym kompie wirusa w pamięci operacyjnej i jakoś sam się nie usuwał… Eset nie mógł za nic usunąć tego z pamięci, więc odnalazłam ten plik na kompie i usunęłam poprzez przeskanuj plik i się sam usunął…

No bo przy każdym restarcie plik się uruchamiał, a uruchomienie programu/wirusa = wprowadzenie go do pamięci operacyjnej.

a jakbym np w trybie awaryjnym spróbowała wtedy usunąć to też by nie dało rady?

Nie zrozumiałaś mnie [-X : Chodziło mi o to że pamięć ram po wyłączeniu komputera zostaje wyczyszczona, a tak jak napisał deFco247 - wirus co każdy start komputera uruchamiał sie i ładował w pamięć operacyjną komputera ( RAM ), w twoim komputerze był odnośnik do auto uruchamiania pliku wirusa podczas uruchamiania się systemu operacyjnego .

Aha, no już teraz kumam. Dzięki :slight_smile:

Dzieki bardzo :slight_smile: