Czy forum może samoistnie wykrywać system i przeglądarkę?

Wiem,że jest to możliwe.Zamiast powielać posty z pytaniami do usera:a jaki masz system,mielibyśmy tą informację podaną na tacy.A może wprowadzić po prostu taki zwyczaj aby userzy wpisywali(tylko)system operacyjny i rodzaj przeglądarki! :slight_smile:

Z tego, co wiem, jest taki Mod do phpbb.

Jest jak masz forum by przemo to pokazuje przeglądarkę i system. Więc mod istnieje. Jak dla mnie to swietna sprawa bo dzięki temu sporo niepotrzebnych postów by sie nie pojawiało. :smiley:

Ale gdzie w podpisie ??

Dokładnie,ale tylko te informacje,które podałem.Najwłaściwsze jednak rozwiązanie to mod o którym piszecie!

Niektore fora są tak zmodowane, że te dane mozna dopisac do swojego profilu.

Jak dla mnie - totalna abstrakcja!

Zastanawiam się, co ten mod - o którym piszecie byłby w stanie powiedzieć coś konkretnego np. o mojej przeglądarce… :shock:

Wiem, że nic konkretnego - bo jak wchodzę na niektóre stronki; to dostaję na powitanie lustrację tego typu i nijak się to ma do rzeczywistości.

No bo co np. może wylookać moją Operę, skoro ustawiłam sobie w konfiguracji: “Przedstawiaj się jako IE” i nie zamierzam tego zmieniać…

A poza tym równolegle bawię się na dwóch przeglądarkach… I z każdą mogę mieć osobny problem… i jak nie napiszę z którą, to nie ma mocnych… :twisted:

Poza tym ludzie mają po dwa systemy i każdy z osobna może robić problem. I znowu… jak nie napiszą, to żaden mod sprawy nie rozświetli… :stuck_out_tongue:

Co do tych zbędnych pytań o system itp. - to zauważyłam, że ostatnio coraz mniej jest takich pytań… i z reguły userzy już podają swoje parametry… Czego nie dopowiedzą… to Hijack pokaże! :lol:

Czyli popierasz szpiegowanie po czyimś sprzęcie :smiley:

Czyżby znowu narzucanie i kolejnej reguły - a jak się komuś to nie spodoba, to co ?

Przecież jest to jasno określone w Regulaminie

Czyżby tym razem ktoś miał ochotę na zaostrzenie jego rozwiązań ?

Tyle permanentnej walki z wymaganiem jego przestrzegania

i coś takiego, jak to ?

Ja wiem, że niektórych kręci zaglądanie w czyjeś sprawy

Nie tylko - obstrukcja dla forum.

Jeżeli ktoś ma ochotę na podanie pewnych

informacji - to może to sam zrobić - wcale

nie widzę powodu, by przekraczać pewne

bariery.

A potem i tak wszystko skrupi się na Moderatorach,

którzy będą atakowani przez niezadowolonych

z takiego rozwiązania

Popieram zdanie WO i Asteriska.

Trzeba chcieć zrozumieć różnicę między proponuję a żądam! :? Ale chyba nie ma dobrej woli ze strony pewnych osób,lepiej od razu robić obstrukcję tematu na dzień dobry!

:shock: ???

Może lepiej od razy nie cackać się tylko za ten topic dać bana autorowi?

kerimus, myślę, że nie odnosiło się to konkretnie do ciebie, ale ogólnie do znaczenia takiej propozycji.

Przecież wprowadzenie takiego moda z automatu narzucałoby ujawnianie tych informacji (no chyba żeby można było to sobie wyłączyć, ale nie znam sie na tym).

No a wprowadzenie zwyczaju to już czysta abstrakcja, bo byłby to “martwy przepis”. To tak jak z podpisem - kto chce, to go sobie umieszcza.

Co do szpiegowania po czyimś sprzęcie, to emotka na końcu wypowiedzi Asteriska wskazuje na humorystyczne zabarwienie tego, a ty od razu na serio.

Jak dla mnie, to propozycja bez sensu. Kto chce, to wpisuje sobie te dane w podpisie i nie potrzeba raczej odgórnej informacji w stylu “dobrym zwyczajem na tym forum jest umieszczenie w podpisie informacji o systemie operacyjnym i używanej przeglądarce”.

I to jest rozsądna wypowiedź na temat.Brawo Magic! !!

Wypowiedzi pary Asterisk+Wo,są próbą dezawuowania nie tyle pomysłu(każdy ma prawo do wyrażania swojej opini)lecz osoby,która ten pomysł daje pod rozwagę.

A konstatacja,że to niby ja proponuje szpiegowanie userów jest dla mnie obraźliwa.Jeśli Asterisk zwraca mi niejednokrotnie uwagę,że obrażam userów swoimi wypowiedziami to niech sam tego nie czyni bo komu jak komu,ale jemu to nie przystoi! !!

Nie wiem Asterisku,czy zauważyłeś,że topic ten został celowo umieszczony w Dziale “Na Luzie” bo tak go traktuje autor,ale nie będę tolerował obrażania mnie z tego powodu,że rzucam jakiś temat do omówienia a Moderator wyraża swoją dezaprobatę przez przypisywanie mi niezamierzonych przeze mnie działań.

Akurat - jeżeli łączysz osobę i pomysł jako jedność, co jest błędem,

nie pierwszym zresztą.

Zauważ, iż moja, znacznie szersza wypowiedź, pokazała Ci, gdzie

tkwią błędy pomysłu i zagrożenia.Raczej powinieneś znaleźć

odpowiedź na postawione pytania.

Nie przemyślełeś sobie tego do końca - że zaś najtrudniej jest

to przyznać, bodaj przed samym sobą, stąd przyjąłes to jako

atak na siebie.

A to właśnie Ty powinieneś zamieścić tutaj efekt swoich

przemyśleń - nie podpierać się czyjąś pracą.

Zresztą i tak zacytowałeś to, co jest Ci wygodne - a przecież

to też jest istotne:

Ty zaś wolałeś skwitować to tak:

================

Przypominam, że dyskusja ma dotyczyć jedynie strony

merytorycznej, wszelkie inne typu uwagi należy sobie

wyjaśniać w prywatnej korespondencji

Świeżutki przykład z innego topika.Można by tak mnożyć.Bez komentarza!

Moim zdaniem - Mod nie potrzebny …

Coscie sie tak tych biednych postow uczepili? A niech se nabijają, jesli trzeba to będą usunięte.

Tylko ja ciągle nie wiem, po co komu tylko wieksza liczba postow?

Za to są jakies pieniądze? Jakies nagrody?

NIE MA

Więc po co to wszystko?

A jesli ktos chce zeby mu pomoc, to swoją drogą powinien podac potrzebne dane. A co komu szkodzi jak ktos napisze “jaki masz system…”. Chce pomoc to pyta, bo jest potrzeba, ewentualnie mozna dodac wpis do regulaminu, ael po co komplikowac zycie i pozniej porzadkowac mnostwo teamtów?

W sumie zostawmy to każdemu userowi wg uznania.Jak opisze swój komputer w podpisie to o tyle szybciej dostanie potrzebną mu pomoc zamiast prowadzić “wymianę ciosów” na posty! :wink:

I tak będzie najlepiej.

W regulaminie jest pewien zapis:

Jest to na tyle szeroko ujęte, by uświadomić sobie istotę sprawy.

Przecież od danych, opisujących problem oraz podstawowych

informacji, dotyczących systemu i konfiguracji sprzętowej zależy

skuteczność zastosowanego rozwiązania.

A czy konfiguracja jest zawarta w podpisie, nie ma znaczenia.

Oczywiście - poza jednym - przeładowanie podpisu doprowadzić

może do nieczytelności samego posta.

Dlatego uważam, że najlepszą metodą jest, jak zwykle, “złoty środek”.

Szkoda tylko,że userzy jakoś nie pamiętają o tym,co w końcu skutkuje przepytywanką na kilka postów! :?