Czy forum typu warez jest zabronione?

Witam,

chciałem się dowiedzieć, czy zabronione jest tworzenie forum internetowego (typu warez), na którym umieszczane będą linki, z których można ściągać gry, programy itp. ? Niby jest to piractwo, gra tak ściągnięta nie jest grą oryginalną, ale czy właściciel takiego forum może ponieść za to odpowiedzialność? (zaznaczę, że właściciel sam nie podaje tych linków, tylko robią to inni użytkownicy, ale właściciel na to pozwala i nawet tworzy oddzielny dział zachęcający do podawania takich linków). Jest wiele takich for, niby nie można tego robić, ale to czemu nikt nie zajmie się zamknięciem takiego forum. Dlatego postanowiłem zapytać Was jak jest dokładnie? czy właściciel ponosi za to odpowiedzialność, czy użytkownik który takie linki podaje?

Pozdrawiam

Załóż to zobaczysz :stuck_out_tongue:

Jest pare luk . Na każdym takim forum pisze że pliki nie są na serwerach warezowskiego fora więc nie oni za to odpowiadają . Jest jeszcze dopisek że jeśli jesteś z organów rządowych musisz natychmiast opuścić tą strunę . Więc warez się chroni przez prawem

no ale koalicje antypirackie czasami nie są organami rządowymi, poza tym jeśli taki mają zapisek to muszą z robić banner startowy tak jak to mają strony z treściami dla osób od 18+ a nie umieszczają go ponieważ by odstraszyli odrazu użytkownika a poza tym taki zapisek jest chyba tylko przy prób\ie zarejestrowania sie na stronie w regulaminie

A taki zapisek organy ścigania mogą sobie o kant :■■■■: rozbić i jak tylko będą miały ochotę skasować z definicji taką stronkę.

Typowa ściema dla naiwnych.

Prawda jest taka, że podając jedynie linki do nielegalnej treści, której sam nie umieściłeś w internecie, możesz być posądzony jedynie o pomocnictwo w przestępstwie, jakim jest łamanie praw autorskich. A teraz odpowiedzcie na pytanie: słyszeliście kiedyś oskarżenie kogokolwiek w sprawie o pomocnictwo?

Oskarżać a zamykać to dwie diametralnie różne sprawy.

Fakt, w takim razie uzupełniam pytanie: słyszeliście kiedyś oskarżenie lub skazanie kogoś w sprawie o pomocnictwo przy łamaniu praw autorskich?

Ale skoro podaje linki, to wiadomo, że pierw umieściłem nielegalną treść, bo skąd miałbym inaczej ten link.

A oto co napisał mi prawnik :

"Zabronione jest umieszczanie nielegalnych treści na tego typu serwisach. Zamieszczenie linku do tego typu treści jest jej rozpowszechnianiem. Link umożliwiający bezpośrednie dotarcie do określonego zasobu to tzw. deep link.

Zarówno właściciel platformy jak i użytkownik może ponosić odpowiedzialność jeśli wie, że podlinkowana treść narusza prawo lub z łatwością mógł się o tym dowiedzieć.

Właściciel platformy internetowej powinien usunąć tego typu link, jeśli został poinformowany o naruszeniu czyjegoś prawa i/lub poproszony o usunięcie linku."

Polecam lekturę…

To nie jest jednoznaczne. Przecież mogłem zapożyczyć sobie linki z innych warezów, czyż nie?

@Madafaker - nie jestem tutaj, żeby usprawiedliwiać warez, ale czytając artykuł, do którego link podałeś można dostrzec jego niedoskonałość:

Szczególnie zwracam uwagę na fragment “zaryzykowałbym stwierdzenie, że można”. Otóż jak wiadomo każda wątpliwość w prawie działa na korzyść oskarżonego. Polskie prawo jest w tej dziedzinie na tyle niedoskonałe, że w praktyce oskarżenie kogoś o pomocnictwo jeszcze się nie zdarzyło (a przynajmniej ja nie słyszałem).

VPN , a w ogóle można tak sobie “pożyczać” linki czyjeś, bez wiedzy tej osoby i wykorzystywać jako niby swoje? Bo jeśli tak, to przecież można skopiować linki z różnych for warezowych i wkleić do swojego, w ten sposób w prosty sposób można sobie zapełnić swoje forum. A poza tym nieraz są ogłaszane konkursy na takich forach, w których wygrywa osoba, która doda najwięcej linków, więc wtedy taki konkurs jest bardzo prosty do wygrania, bo każdy będzie udostępniał swoje linki, a ktoś będzie je tylko kopiował z innych for.

Nie wiem czy bywałeś na takich forach. Nie będę tu wymieniał konkretnych nazw, ale na niektórych są użytkownicy, którzy wręcz zachęcają do udostępniania swoich linków gdzie się żywnie podoba, bo dzięki temu np. szybciej nabijają sobie punkty Collectors Zone w RapidShare. I co na to odpowiesz?

No racja, racja. Ale piszesz o osobach, które zachęcają do udostępniania ich linków wszędzie. A ja pytałem czy można udostępniać linki bez wiedzy czy zgody takiej osoby. W sumie głupotą byłoby gdyby ktoś nie chciał, żeby jego link był wszędzie udostępniany, bo tak jak pisałeś dostają za to punkty. Ale nawet jeśli ktoś by się oburzył, że jego link ktoś inny wykorzystał np. w konkursie, to przecież nie pójdzie z tym na policję, bo sam siebie umoczy. Wniosek : moje pytanie było głupie i nieprzemyślane :slight_smile:

powinna powstać jakaś dyskusja na temat warezu , co o tym myślą inny użytkownicy . Według mnie powinno zamykać się takie serwisy . W Google wpiszesz warez i wyskoczy ci z 40 stron …

Hahahahahaha, niepoprawny optymista

A może kilkadziesiąt tysięcy ??

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Sprawdziliście chociaż ?

A do tego ponad 3 000 000 dla wyrażeń pokrewnych.

Istna zaraz

Wyniki 1 - 10 spośród około 119,000,000 dla zapytania warez. (Znaleziono w 0,22 sek.)

U mnie troche więcej