Czy G92 pujdą na Abit IP35?

(Adi 90) #1

Mam takie pytanie czy karty GF G92 które mają wyjść w listopadzie pujdą na Abicie IP35 bezproblemowo? Mają być podobno na PCIE 2.0 i nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

(system) #2

pewnie tak. pewnie będzie podobnie jak za czasów agp4 i agp8.

(Michal Kolatek) #3

w słownik można by zainwestować

http://www.wiadomosci.tuning-pc.pl/kart ... nadchodzi/

Najwyżej podepniesz 5 kabli dla dostarczenia 300W karcie.

(Adi 90) #4

Potrzebuje pewności 100%. Kolega chce teraz kupić Radeona X1950Pro Ultimate a potem w listopadzie przesiąść się na G92 albo na GTX'y które potanieją. No i ma dylemat kupić teraz GTX ,czy kupić Radka i czekać na G92, które mają już sobie radzić bezproblemowo z DX10 a także mają się dużo mniej grzać.

(system) #5

kupić Radka i poczekać na nowe karty.

(Adi 90) #6

OK to chyba rzeczywiście będzie najlepsze rozwiązanie. Tylko niech ktoś odpowie ze 100% pewnością, czy te karty G92 będą w pełni obsługiwane przez Abita IP35 bez żadnego uszczerbku na jego wydajności w grach.

Aha pod tego G92 kolega miałby Enermaxa Liberty 500W - starczy? czy ma kupić 620W ? Czy może np. Tagana albo Seasonica? Bo Chieftecki za głośne.

(system) #7

żal mnie ogarnia jak się ciebie czyta, przecież tych kart jeszcze nie ma to jak można je ocenić... na pewno będą działać z tym Abitem.

wystarczy 500 ale jak ma kaskę to niech weźmie 620.

(Michal Kolatek) #8

Nie ma różnicy przy GTX w SLI 8/8x i 16/16x, najwyżej na poziomie ~1%.

Nikt nie odpowie ze 100% pewnością, produkt zdaje się jest na razie tylko na papierze.

(Adi 90) #9

ok kolega kupuje Radka. Dziękuje wam za rady.

Jeszcze jedno pytanie odnoście procesora. Bo jeżeli na razie nie kupuje lepszej grafiki, można zainwestować w proca. Na razie miał kupować E6750, ale skoro na razie kupuje radka to może weźmie E6850 albo Q6600 (4 rdzenie, 2.40GHz) Co o tym myślicie?

(system) #10

zapomnij o 4rdzeniach będą wykorzystywane maksymalnie 2 - nie warto przepłacać

niech kolega zastanowi się nad wydajniejszą wersją XT tego radka

http://allegro.pl/item219117523_asus_x1 ... _wawa.html

(Adi 90) #11

Bardzo fajny ten XT który podałeś. To nie jest jakaś obcięta wersja albo coś? Bo bardzo tanio..

Ma ktoś jakieś testy w porównaniu do 1950Pro ?

(system) #12

to pełny XT.