Czy gdy zainstaluje Cyanogenmod'a na telefon, stracę gwarancji?

Witam

Czy gdy zainstaluje Cyanogenmod’a na moją Motorole to stracę gwarancję? Widziałem filmy na temat Cyanogenmod’a na Moto G i wygląda on ciekawie. Nie chce stracić tej gwarancji.

Proszę o szybkie odpowiedzi.

Pozdro

TygrysPL

Stracisz.

 

Z tym, że jeśli przed oddaniem do serwisu uda Ci się przywrócić telefon do stanu wyjściowego jeśli chodzi o soft to może go przyjmą jeśli nic nie zauważą.

Po zmianie ROMu tracisz gwarancję.

 

Na Moto G jest prawie czysty i sprawnie działający system. Raczej nie warto poświęcać gwarancji.

Właśnie ROM w tym telefonie jak dla mnie jest okropny… Mało opcji itp. Poza tym gdybym zainstalował Cyanogenmod’a i wrócił bym oryginalnego softa to raczej by się nie skapnęli…

Gorzej dla Ciebie będzie jak po ewentualnej awarii nie będziesz mógł wrócić.

Dokładnie, jak padnie hardware to nie wrócisz i masz po gwarancji.

 

Co jest nie tak z Androidem w Moto G? Jakich opcji brakuje?

Heh… Brak możliwości zmiany ekranu głównego, brak tapety w menu głównym, brak jakiejkolwiek nakładki, brak przejść między ekranami… Mógłbym wymieniać jeszcze długo ale nie mam na to chęci. Wymagam od takich telefonów dobrych nakładek i innych ciekawych rzeczy…

Może by tak zainstalować launcher i wszystko będzie do ustawienia nawet na stocku?

 

Jeśli zamiast wgrać np. Nova Launcher chcesz wgrywać CM to nasuwa mi się na myśl tylko jedno pytanie… umiesz to w ogóle zrobić? Wiesz od czego zacząć?

Mam Launcher od dłuższego czasu ale myślę o tym Cyanogenmodzie. Fajny jest knock-knock i ogólnie inne ciekawe opcje :stuck_out_tongue:

Rób jak uważasz, ryzyko niewarte świeczki.

Mam poradnik do zainstalowania ale się zastsnowię 50 razy zanim zainstaluję CM… :D. Dzięki za pomoc.

A po chcesz CM? Zrób roota i zainstaluj sobie GravityBox KK dla AOSP(taki system siedzi w Moto G)

Ale robiąc roota chyba też stracę gwarancję…

Roota nie chcesz, bo stracisz gwarancję, ale żeby wgrać Custom Recovery i CM (do czego swoją drogą również potrzebny jest root) to nie ma problemu?

W poradniku nie było mowy o rootowaniu…

Co do tego ROM’u ukrytego w telefonie to czy on coś zmienia?

Człowieku! Ogarnij się bo zaraz będziesz płakał, że zepsułeś telefon(z własnej winy!)

Przeczytaj cały ten dział: http://forum.android.com.pl/f1089/ i zapewniam cię, że nie będziesz miał więcej żadnych pytań.