Czy GeForce 7300 GT nie jest kompatybilny z moją płytą?


(Piter8204) #1

Witam, do płyty Gigabyte GA-945GZM-S2, która ma zintegrowaną grafike dokupilem 7300 GT (GV-NX73T256P-RH)

Na stronie producenta płyty doczytałem właśnie, że owej karty niema na liście obsługiwanych kart. Jak widac: http://www.gigabyte.pl/products/mb/vgal ... s2_30.html

Problem mam taki że po podłączniu karty i instalacji sterów komp zaczyna świrować, ekran przygasa, już od samego startu win-a są trzaski i ogólny nieład gaficzny.

Czy jak niema tej karty naliście tzn. że niebedzie chodzić z tą płytą? czy to wina starów, dodam że instalowałem starsze z dołaczone płyty jak i najnowsze. Proszę o pomoc bo jestem w kropce...z góry thx.:slight_smile:

piotrek


(bartib) #2

czy zintegrowaną grafikę wyłączyłeś w biosie?


(Piter8204) #3

nie nieodłaczałem jej, doczytalem właśnie że służy do tego opcja Init Display First...jutro bedę walczył dalej bo komp został u siostry...czyli jest szansa że karta będzie działać właściwie?


(Barfok75) #4

wyłączysz zintegrowana w BIOS i tą co dołaczyłęs bedzie działać sprawnie :slight_smile:

miałem podobny problem


(bartib) #5

Mój kolega miał podobny problem - do płyty głównej ze zintegrowaną grafiką włożył kolejną i objawy miał takie jak Ty, a problem znikł po wyłączeniu w biosie grafiki zintegrowanej i instalacji właściwych sterowników do drugiej karty. Nie wiem jednak, czy w jego przypadku były jakieś problemy z listą obsługiwanych kart w stosunku do płyty głównej.