Czy geforce 8800 gt ma takie samo złącze jak GTS 450?

Witam.

Jak w tytule, chciałbym się dowiedzieć czy geforce 8800 gt ma takie samo złącze jak GTS 450?

Planuje za pare dni ją kupić ale nie wiem czy będzie pasować do tego wejścia. Gry już zaczynają się ciąć więc trzeba wymienić tego starucha ;p

Masz zasilacz przynajmniej 450 W? Podaj markę i moc. Podaj też nazwę i model płyty głównej.

Najprawdopodobniej geforce 8800 ma te same wejście ale głowy nie dam, dlatego podaj to co wyżej napisałem.

I tu będzie problem, bo siedzę w pracy i nie mam do swojego kompa dostępu, a nie pamiętam modelu płyty ;/

Dlatego napisałem jaką mam obecnie kartę graficzną ;p

Jak mógłbyś to sprawdź czy mają te same złącze, bo ja się na tym nie znam :frowning:

ewentualnie, jeśli tak nie da rady to odpowiedź dam dopiero o 18 ;/

a to jeszcze jak możecie to napiszcie jaki bedzie do tej karty zasilacz najlepszy.

Ja nie wiem, wszedzie pisza ze ma maly pobor mocy :stuck_out_tongue:

W porównaniu do do topowych z serii 4xx to ma mały od 10 do 84W.

To napisz po 18 jaki masz teraz zasilacz i resztę sprzętu, pewnie starczy Fortron FSP400-60GHN w sklepach ok 150 zł, ale może obecnego nie trzeba wymieniać, to co pisze producent na pudełku że koniecznie trzeba mieć 450W to zwykle przesada może być słabszy jak nie masz 20 dysków i płyty MP z kilkoma Quadami na pokładzie, i żeby miał sporo Amperów na +12V.

aha, no dobrze :slight_smile:

a Płyte mam Gigabyte E2200, właśnie mi się przypomniało, ale reszty znaczków nie pamietam ;p

To dwu rdzeniowy procesor i do tego mam 1 dysk ;p

~~ a może to procesor tak sie nazywa, nie pamietam xd

Napisze o 18 :slight_smile:

To 400tka lub 450 powinna spokojnie starczyć z zasilaczy.

Co do karty to mam odpowiedź:

Q: Does anyone make a 8800 GT video card with AGP?

A: Nope, The Newer Nvidia series stopped the AGP interface @the 7 series

Czyli nvidia miała karty na agp do serii 7xxx a wszelkie modele od 8xxx mają wejście na pci-e. Karta 450gt pójdzie spokojnie.

Aha, czyli tu chodzi tylko o te AGP i PCI-E?

A nie ma nic różnicy że jedna jest na DDR3 a druga na DDR5 coś tam? ;p

Nie ma różnicy, po prostu ta na ddr5 ma znacznie lepsze “kości pamięci” i przede wszystkim znacznie szybsze niż w przypadku ddr3, dlatego bierz ddr5 bez mrugnięcia okiem. I tak, chodzi o te AGP i PCI-e. W twoim przypadku geforce działał na pci-e bo nie ma wersji na agp, więc i gt 450 będzie działać. Aha pamiętaj, że w specyfikacji mogą pisać, że karta wymaga wejścia pci-e 2.0 lub 2.1 ale działa też na pci-e 1.0 czyli tym 16x, które zapewne masz. Moja karta też ma zalecane pci-e 2.0 a chodzi dobrze na moim skromnym 1.0. Po prostu może nie osiągać maksymalnej wydajności na takim pci-e 1.0 x16 jak na 2.0 czy 2.1. Oczywiście to w teorii a w praktyce dużej różnicy nie widać chyba, że jest to karta 480gtx lub taki radek 5870 i wyżej.

mhm, dzięki :slight_smile:

Teraz już będę wiedział i pamiętał ;p

gdybym wiedział że chodzi tylko o AGP i PCI-E to nawet bym zapewne nie pytał ;p

Ale kto pyta nie błądzi ;]

Dzięki jeszcze raz :slight_smile:

Dodane 02.12.2010 (Cz) 18:47

Płyta główna - 945GCMX-S2

Procesor - Intel Pentium E2200

I chce sobie taką kartę sprawić - http://allegro.pl/msi-geforce-gts450-1g … 04060.html