Czy GeForce GTX 650 Ti będzie działał poprawnie z zasilaczem Gembird 400W

Cześć!

Słuchajcie, potrzebuję pomocy. Noszę się z zamiarem wymiany karty graficznej - właśnie na GTX 650 Ti. Dysponuję zasilaczem Gembird 400W (wg. producenta jest to minimum)

Mam tylko ten dylemat, bo gdzieś, już nie pamiętam gdzie znalazłem info, że w “stresie” TDP karty może wzrosnąć do 240W! a na stronie producenta, że max to 110W.

 

Pozostałe - procesor Intel i5 750 - 95W (wg danych na stronie producenta)

Dyski - odpowiednio 9,4W i 8,8W

 

Nałogowym graczem nie jestem, ale gram codziennie. I teraz pytanie - czy zasilacz mi to obsłuży?

Czy darować sobie taką kartę i kupić “zwykłego” gtx’a 650?

Nie wiem czy da radę ale odpowiedz sobie na pytanie czy warto w ogóle ryzykować używania takiego zasilacza? 

 

Do poczytania

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Ok, dzięki za podpowiedź… (swoją drogą, ciekawe jak ten zasilacz mi jeszcze działa, a to ponad 3 lata :smiley: )

Jest to oczywiście zasilacz typu ATX

Zasilacz z wentylatorem 120mm będzie pasował.

Poniżej tego zasilacza nie kupuj. Nic do rzeczy nie ma tutaj wentylator. 

 

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-corexstream-series-500w-atx-non-modular-ocz-cxs500w-eu-463853/

OCZ już zbankrutowała, a zasilacz wystarczyłby Corsair VS 450.

Dzięki wielkie koledzy za wskazówki!

Temat do zamknięcia

Ok, grafika i zasilacz wymieniony, ale mam kolejne pytanko.

Wzrosła temperatura wewnątrz obudowy. Domyślam się, że może mieć to związek z tym, że wymieniłem grafikę na mocniejszą, a wentylator zasilacza skierowany jest do wnętrza obudowy.

 

Czy to normalne? Czy powinienem się niepokoić? Oczywiście przy przewodach od zasilacza nic nie robiłem.

Zasilacz wentylatorem na zewnątrz.

tyle że moja obudowa jest standardowa… nie ma żadnych dodatkowych otworów oprócz, bocznych w obudowie…

Rozumiem, że zasilacz jest u góry w obudowie? Zbieraj kasę na jakąś lepszą obudowę :slight_smile:

Tak, u góry.

Ale nic się nie stanie, jak tak gdzieś do wiosny pobędzie tak jak jest? :slight_smile: