Czy GF8800GTS obsługuje TV Out?

Trochę głupie pytanie wiem… ,ale sam nie wiem… ,trochę zielony jestem w tych nowych rzeczach Ma HDTV, ale czy to ma coś wspólnego z TV Out? Czytałem w specyfikacjach na necie ,że jest. Mam stary telewizor i obecne kable które dostałem do GF8800 od EVGA nie pasują jakoś do niego (telewizora). A kable TV-Out z GF4mx440 pasowały . Może są jakieś przejściówki albo coś?

Takie dostałem wyposażenie :

http://img.tomshardware.com/de/2007/06/ … ra_all.jpg

Proszę o wyrozumiałość ;] Pozdrawiam.

Na dobrą sprawę hdtv to nowoczesne tv out. Jednak masz zapewne na myśli np s-video, ale jak zapewne zauważyłeś do tego jest kabelek który jest najbliżej cd na zdjęciu które dałeś. Bez problemu można dostać takie kable o większej długości w sklepach w razie czego. A i po takim podłączeniu tv musisz w sterownikach szukać opcji “wymuś wykrycie tv”, gdy już będziesz go miał w sterownikach włącz “klonowanie”.

w komplecie masz standardowo:

kabel svideo-svideo (lepsza jakość) - warunek wejście s-video w tv.

przejściówka s-video chinch do podłączenia tv przez euro-scart (nieco gorsza jakość obrazu).

po podłączeniu tv do komputera zostanie on automatycznie wykryty przez sterownik ekranu i zostanie odblokowana(dodana) konfiguracja wieloekranowa, najczęściej stosuje się opcję clone - klonowanie ekranu na 2 ekrany.

A widzisz technik_elektro jesteś w drobnym błędzie, ta przelotka s-video na 3x chinch jest nazywana kablem hdmi, gorszy od s-video jest 1xchinc.

Złączono Posta : 21.09.2007 (Pią) 14:39

http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal/246/35/97/246359779

No wszystko fajnie, tylko co zrobić jak oba kabelki mi nie pasują do TV ? ;/ Jest podobne wejście w moim TV (oznaczone dużym “S” ) jak na ten czarny cały kabelek na zdjęciu, ale nie pasuje, a poprzedni miałem też bardzo podobny do tego, lecz pasował. :slight_smile:

Jeśli masz aparat to zrób zdjęcia tych gniazd, jeśli nie to spróbuje je dokłądnie narysować, chociażby w paincie.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … bc8e2da535

To jest mniej-więcej moje wejście w TV, podpisane S

Ale mniej czy bardziej? Bo to przypomina svideo i powinno pasować do tego kabla czarnego od komputera posiadającego po jednej takiej samej wtyczce na obu końcach. Jeśli nie pasuje to może przekręć wtyczke o 180stopni? A jeśli całkiem dalej nie pasuje… jeśli to nie jest s-video out typowe to to może być s-video in - te końcówki różnią się bo jest też końcówka s-video in/out i ona ma 9 zamiast 5 pinów i wszystkie 3 powinny być kompatybilne mimo wszystko…

Złączono Posta : 21.09.2007 (Pią) 15:56

Możesz spróbować kupić przelotke do euro złącza (duże prostokątne) na svideo dla obrazu i chinche dla dźwięku.

hmmm, raczej bardziej. Można zauważyć, że kable od grafiki mają 4 cienkie te bolce i 1 ten gruby ;] A wejście w TV (S) ma razem 6 .

Nie mają czasem różnej średnicy? Znaczy czy w tv nie jest więskszej średnicy? Takie złącza był w tv ale bynajmniej dość starych, jeśli masz euro a powinieneś mieć w tv to kup np taki kabel, zależnie od tego jak daleko masz komputer od telewizora kabel weź możliwie najkrótszy [http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/akcesoria/kable_S_Video/Kabel_S_Video__jack_stero__EURO_10_m/pelny,id,30528,s,1/](http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/akcesoria/kable_S_Video/Kabel_S_Video jack_stero EURO_10_m/pelny,id,30528,s,1/)

a jak ja to nazwałem ?? litości, poza tym troszkę źle trafiłeś z tym hdmi

http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMIhttp:/ … /wiki/HDMI

jako że karta posiada układ dekodujący hdmi umożliwiający uzyskanie rozdzielczości do 1080x (s-video) oczywiście tv musi być zgodny z hdmi.

jeśli chodzi główny problem to za pomocą przejściówki podłączyć pod scart’a kartę do tv i po problemie.

podłączyłem stary kabel z GF4mx440 który kiedyś pożyczyłem kumplowi. Ale są momenty że obraz jest ładny, ale potem przechodzą paski przez ekran albo się rozmazuje… nie wiem czemu, u kolegi wszystko gra.

Aha jaki mam wybrać format PAL-D czy PAL K1 ?

Powinieneś wiedzieć że wtyczka nie musi mieć tego samego kształtu aby obsługiwać ten sam standard, dvi i hdmi się nieco różnią a jednak są kompatybilne. A na myśli miałęm ogólnie przesył hdtv, jakbyś spojżał na tamto zdjęcie które dałem zobaczyłbyś podpis… A w Polsce właściwie korzysta się z PAL-B, ale w tych nowych sterach nvidii kaszane z tym zrobili niestety. Próbuj z PAL-D, a i odpal kreatora podłączenia TV czy jak on tam się nazywa i tam wybierz poprawny przesył obrazu (czyli nie hdtv, a złącze s-video). Co do obsługi tv to sporo błędów w tych sterownikach widziałem, może zrobią z tym porządek za jakiś czas.