Czy GPS jest darmowy?

(CarpeDi3m) #1

Siema, GPS jest darmowy czy płatny? Mam androida 4.0.3 i jak jest darmowy to byłbym wdzięczny gdybyście mi polecili jakiegoś fajnego dzipiesa:D

(system) #2

Tak, dostęp do GPS'a jest darmowy, ale musisz zużyć także pakiet danych, więc lepiej być podpiętym do Wi-Fi, jeżeli nie masz wykupionego pakietu u operatora.

(CrisPL) #3

A po co ma zużyć? Jak ma np. program offline.

(Fanboj O) #4

Ale czy w telefonie masz moduł GPS?

(system) #5

Nie rozumiem ciebie, nie ma programu zawierającego gotowe mapy, najpierw trzeba je ściągnąć...

(CrisPL) #6

To ja nie rozumiem ciebie, bo mówisz jakby musiał korzystać z aplikacji wymagających stałego dostępu do internetu

(system) #7

No tak, żeby gps działał trzeba mieć internet bo jakim cudem dane się pobiorą???

(CrisPL) #8

Co wy chrzanicie na android nie pobiera danych, tak było tylko z telefonami bez androida. Tutaj wystarczy włączyć GPS i program np. Automapa to wszystko, żadne dane nie są pobierane.

(system) #9

Dość ciekawa teoria, nie ma co

(CrisPL) #10

Żadna teoria, bo sam korzystam.

(jasiekb) #11

W telefonie musisz mieć odbiornik GPS.

(system) #12

I ile płacisz za telefon miesięcznie 200zł zamiast 50?

Telefon musi używać internetu, aby się połączyć i aby ściągnąć mapy, amen.

(jasiekb) #13

Aby korzystać z nawigacji GPS telefon nie musi używać intenetu ale może (w zależności od ustawień) aby pobierać dodatkowe dane.

(CrisPL) #14

Co ty pracujesz dla jakiegoś operatora? Nic nie płacę za telefon mam na kartę wyłączam przesył danych automapa pobrana mapa na sdcard włączam odbiornik GPS oraz tą właśnie mapę i tyle nawet kb nie ściąga z internetu. Albo nigdy nie miałeś telefonu z andkiem.

(CarpeDi3m) #15

Oczywiście, że mam moduł GPS :slight_smile:

Czyli bez blukonekta (nie wiem jak się pisze ;d) nic się nie zdziała?

(D Zboralski5) #16

Ja powiem co wiem :

Nawigacja zawarta w Andku (tł. "Nawigacja") -wymaga włączonego odbiornika GPS i internetu.

AutoMapa (itp. płatne) - wymaga tylko włączonego odbiornika GPS.

To jest moje słowo i tak uważam.

(jasiekb) #17

Potrzebujesz aplikacji do nawigacji (o ile jej nie masz w telefonie).

Niektóre aplikacje potrzebują korzystać z internetu ale są też takie które działają bez internetu.

http://androidpolska.pl/kategoria/mapy_ ... ja_gps/126

(somekind) #18

GPS to nie jest nawigacja ani mapy tylko system pozycyjny, który określa jedynie szerokość i długość geograficzną oraz położenie nad poziomem morza. Sam z siebie nie wymaga ŻADNEGO dostępu do internetu.

To, że na Androida istnieje durna aplikacja Google, która ściąga ich mapy z internetu, co zużywa transfer, nie znaczy, że GPS WYMAGA internetu do działania. To, że niektórzy fani Androida nie wiedzą, że można zainstalować aplikację z mapami offline również nie zmienia faktycznego stanu rzeczy.

Można włączyć wspomaganie GPS przez wykorzystanie nadajników telefonii komórkowej, po to, aby urządzenie szybciej się lokalizowało. Ten system nazywa się A-GPS. Ale dopóki nie jest on włączony, GPS nie pobiera danych z internetu.