Czy GPU z PCI-E 2.0 zadziała w PCI-E 1.0?

Przychodzę dziś z pytaniem: Czy karta graficzna ze złączem PCI-E 2.0 zadziała w slocie PCI-E 1.0 ?

Zadziała, ale masz szansę na przyciętą prędkosć.

tzn. w ilu % karta będzie działać ?

99,99 % zadziała.

Wydaje mi się, że OP pyta o “przycięte” procenty wydajności. I jestem niemalże pewien, że nikt mu na to pytanie konkretnie nie odpowie.

No tak chodziło mi właśnie ile przytnie %

Nie napisał z jakiej na jaką zmienia i jaką ma konfigurację sprzętu.

Pewnie z 50%, ale nie samo PCIE. Jeżeli sie nie myle, to PCIE v1 miały płyty główne do czasów core duo, które najcześciej obsługiwały tylko do 4 GB RAM. Quady już raczej dostawały v2. Jeżeli więc z czyms takim chciałbys połączyć np. “bardzo dobrego” Radeona 7870, to cały zestaw go przytnie, ale szczęśliwie nie długo, bo karta pewnie pieczona i zaraz padnie. Oczywiscie zakąłdając, że tak stary zasilacz nie zrobi Ci pozaru. :wink: Napisz lepiej co tam masz, a może coś sensownego Ci wymyślimy.

Płyty na s.775 lepsze obsługiwały PCIE 2.0 i 16 GB RAM. Wątkotwórca niech napisze jaki ma dokładnie sprzęt. Generalnie różnica PCIE 1 a 2 jest tylko widoczna na topowych konfiguracjach.

To zależy od chipsetu: P45, X38, X48 miały 2.0.

Łysy trochę pogadał na ten temat:

Zależy co autor ma, bo wiadomo karta nie jest wszystkim. :wink:

Nie jest to mój komputer tylko taty, który używa go tylko do oglądania filmów itd, zresztą sam nie wiem co on jeszcze robi na tym komputerze. Z tego co wiem jest tam jakiś Intel Core Duo 1.8 GHz, 350W zasilacz (od chiefteca), Płyty głównej teraz nie podam bo zapomniałem (bodajże foxconn ale nie jestem pewny), 3 gb ramu DDR 2. Kartę chciałem kupić od znajomego w cenie 50 zl - GF gts 450 512 MB. Kartę tą chciałem kupić bo wiem że u niego działała i poza tym nie muszę nigdzie jeździć.

Ogólnie unikałbym tej karty, ona ma pobór ponad 100 W, co dla tego niemłodego/kiepskiej jakości zasilacza może być katastrofą.

Ponadto, zgaduję, że karta jest potrzebna gdż YT przy odtwarzaniu filmów się “tnie”? Obawiam się, że tak stara karta może nie mieć wsparcia kodeków współczesnych.

Wreszcie taniej i lepiej, jak płyta pozwoli, byłoby kupić najtańszego Quada np. 8200 czy podobnego z chłodzeniem (większe o 30 tdp), to powinno nie tylko pozwolić na dekodowanie wideo, ale i poprawić ścinki w Internecie.

Zresztą zrób prosty test: odpal YT i zobacz w menadżerze zadań, czy procesor nie “idzie” cały czas na 100%.

procesor stoi w okolicach 40%

wcześniej owy zasilacz utrzymywał GF 9800 GT który ma pobór prądu około 100W rownież

Wcześniej jest kluczowym słowem, 10, czy już bliżej 15 lat, to nie jest dobry wiek dla elektroniki, by katować go. Inna sprawa, to nie wiem kto doradził przy zakupie 350 z kartą ponad 100W, jeżeli nadal istneje, to sklep omijajcie. Powinno się tak liczyć by w peaku pobór nie przekraczał ani 80% na liniach, ani sumarycznej mocy. U Was na 12v mogło być gorąco. :wink:

OK, no to skoro masz(?) GT 9800, to na co Ci GT 450? Jestem prawie pewien, że GT radzi sobie z publptem i flmikami. Jeżeli komputer “chodzi wolno”, to raczej kwestia RAM/Dysku, nie grafiki.