Czy grafika będzie " Ograniczała " możliwości procesora?

Witam,posiadam obecnie procesor G3258 @4ghz , 8 gb ram i Sapphire Radeon HD7770 1GHZ , Chciałbym zamienić g3258 na I5 4460 / i5 4440.Czy grafika będzie “ograniczała” możliwości mojego CPU? bardzo dziękuje za pomoc :) 

A w jaki sposób grafika miałaby ograniczać możliwości cpu?

To dwa niezależne urządzenia.

 

Gdybyś dokonał pomiarów np. wydajności raytracingu (przy założeniu że obliczenia odbywałyby się wyłącznie na cpu) na dwóch identycznych komputerach różniących się diametralnie kartami graficznymi wyniki byłyby identyczne.

 

Może być natomiast odwrotnie tzn. w grach słaby cpu może nie nadążać z liczeniem np. fizyki i ramki do wyrenderowania trafiają do gpu z opóźnieniem co objawia się spadkiem wydajności.

Czyli nie będzie problemu z tym że grafika trochę odbiega od procka ? wydajność powinna być okej ? :) 

W taki sam sposób jak procesor “ogranicza” możliwości GPU.

 

Grafika powinna odbiegać od procka, bo to ona jest najważniejsza w grach. 

witam,

nic nie będzie niczego ograniczało, możesz brać. A że karta graficzna mogła być lepsza to nie problem

 

Udowodnij

 

Pokaż że dołożenie mocnej grafiki popsuje wyniki w prime95.

Nie będzie. Procesor zrobi swoje. Gdyby sytuacja była odwrotna, to już zostało nieźle opisane. 

Mam udowadniać twoją niedorzeczną tezę? I tylko dlatego, że czegoś nie zrozumiałeś?

To może wyjaśnij dokładnie co masz na myśli, bo jak na razie to się kupy nie trzyma.

 

Skoro ja nie zrozumiałem, to pewnie mnóstwo innych ludzi też nie zrozumiało.

 

Niedorzeczną tezę stworzyłeś póki co ty i chyba sam zdałeś sobie z tego sprawę, bo nawet linka do skarbnicy wiedzy na YouTube nie wrzuciłeś.

Dzięki za pomoc koledzy :slight_smile: kupuję i5! :smiley: GTA i Wieśku nadchodzę :) 

Wydajność całej jednostki jest tak wysoka jak wydajność najsłabszego podzespołu. “Ograniczanie” karty graficznej przez procesor to mit a same zjawisko wąskiego gardła jest źle rozumiana. Oczywiście należy dobrze dobierać odpowiednio podzespoły tak, by żaden z nich nie był ciągle “kulą u nogi”.
Dlatego dobieranie i3 do gier pokroju Crysis 3 będzie powodował, że GPU będzie dostawał za mało informacji do przetworzenia, co skończy się marginalnym zużyciem zasobów grafiki. W innej sytuacji dobieramy i7 + 750ti do gry typu Wiedźmin sprawiamy, że grafika się dławi i wydala z siebie ostatnie poty a procesor się nudzi. Czy to oznacza, że wtedy karta ogranicza CPU? Nie. Tak samo CPU nie ogranicza GPU.

 

 

Tu nie sucha wiedza a umiejętność jej wykorzystania jest potrzebna do logicznego rozumowania. Masz jeszcze szansę się zrehabilitować, bo “urodzić się głupcem to nie wstyd. Wstyd tylko głupcem umierać”