Czy gry będą lepiej chodzic jak dołoże ram i zmienię kartę?

czy gry będą lepiej chodzić jak dołoże ram i zmienię kartę?

konfigurację mam w opisie, zasilacz modecom mc 350W

ram myślę żeby dołożyć 1gb i kartę geforce galaxy 7300gt albo 7600gs agp i nie wiem czy jest sens wydawać 500zł bo mój procek może jest za słaby i to nic nie da

Procesor jest jak najbardziej wystarczający, nie masz na co narzekać.

Zaraz wszyscy forumowicze będą mówić żebyś zmienił zasilacz, koniecznie na fortrona. Zgodzę się, wymiana zasilacza na 400W, ewentualnie 450W jest ciekawym pomysłem choć nie sądzę aby było to konieczne.

Ram… Masz 1GB ramu, zdecydowana większość gier nie wykorzystuje więcej ramu niż 1GB więc to nie jest też konieczny wydatek.

Karta graficzna koniecznie do wymiany na…

nVidia:

geforce 7600gt (palit, galaxy, gigabyte, msi)

ATI:

Radeon X1650Pro

najbardziej by mi zależało żeby pograć sobie w miarę płynnie w test drive unlimited bo przy obecnej karcie nawet tego chyba nie odpalę

Złączono Posta : 08.05.2007 (Wto) 13:18

dopiero co zmieniłem na modecom mc 350w z codegena 300W, myślisz że zmiana zasiłki na 400w konieczna by była? amacrox AX450-PNF pewnie by starczył. nie pomyślałem żeby od razu kupić bo nie planowałem nic już w tym kompie dokładać a szkoda mi też w niego za dużo ładować bo pod koniec roku kupię sobie coś nowego a ten zostanie dla młodszego brata

zasilacz powinien miec 400w. a czemu myslisz o zakupie karty AGP?? nie lepiej dołożyć kasę kupic nową płytę główną i jakąś kartę PCI-Expres są o wiele wydajniejsze!

Modecom MC jest dobry nie ma sensu go wymieniać, jest on produkcji Fortrona :stuck_out_tongue:

Galaxy, MSi i Palit ale nie gigabyte bo ma pasywne chłodzenie strasznie będzie się grzać.

No to wystarczy Ci jedynie wymiana karty graficznej, bo muszę przyznac, że już jest dosyć stara. Tę gierkę napewno uruchomisz na Twoim aktualnym sprzęcie, na średnich (ewentualnie niskich) detalach, ale napewno uruchomisz.

Tak więc karty graficzne takie jakie Ci podałem są w miarę tanie i naprawdę dobre!

A nawet podam Ci linki do mojego ulubionego sklepu (ulubiony, bo tani) gdzie możesz bez problemu kupić te karty:

http://kdo.pl/advanced_search_result.ph … r3&x=0&y=0

Radeon X1650XT (trochę droższy, ale wymiatająca machina):

http://kdo.pl/product_info.php/products_id/1932

A tutaj masz różne radeony do wyboru:

http://www.ceneo.pl/;004c73+sradeon%20x … 2-1886.htm

Lepiej mieć mocniejszą ta gra zdaje się lubi mocny sprzęt. 7600 kosztuje poniżej 400 zł.

Pociągnie, Modecom MC to Fortron :stuck_out_tongue: tylko nazwa inna.

Ile? 1-5 fps, róźnica praktycznie nie istnieje, widać marketing działa.

Zmień tylko grafe. Zasilacz może zostac.

GeForce 7300GT GALAXY

GeForce 7600 GS GALAXY

dokładnie tylko te “wchodzą w grę”

bo nie będę wydawał kasy na nową płytę.jakbym miał wydać dodatkowo na nową płytę teraz 300-400 zł to wołałbym to dołożyć i kupić kartę na agp za te 300-400zł więcej

Czytanie ze zrozumieniem się kłania Łukasz14

Co do tematu postu… to zgadzam się ze Spectator. 1 GB RAMu w zupełności powinien wystarczyć. Natomiast co do karty graficznej, to nie kupuj 7300GT (słaba karta). Bierz 7600GT, ew. 7600GS.

dzięki za pomoc, najbardziej właśnie mi zależało na Waszych opiniach co do w ogóle sensu zmiany karty przy tym procku ale widzę że moge śmiało zmienić kartę na coś mocniejszego. ta 4 lata temu śmigała nawet :mrgreen:

zasilacz słaby ale pozatym napewno

Najgorszy nie jest.

Jak będzie miał on więcej kasy to można zmienić na Fortrona 350 THA-P / Amacroxa 400W

Po co jak teraz ma 350W.

Poza tym Modecom MC produkuje FSP GROUP producent Fortronów i Amacroxów.

A mnie zastanawia skąd u wszystkich na forum ostatnio wzięła się moda na wymienianie zasilaczy i to koniecznie fortona?!

Czyżby rozdawali je za darmo, albo są w promocji w biedronce?

Poważnie, czasami z tymi zasilaczami dowalacie kompletnie bez sensu aż mam chwilami ochotę zamknąć forum i pokazać się gdy przestaniecie co 5 sekund pisać o zasilaczach.

Są dobre. W biedronce to możesz sobie kupić tracera.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=178402

Bez sensu to jest ten tekst, pisz do liska niech zamyka hardware :x, lub sam zamykaj :lol:

Ten Modecom więcej kosztuje i jest mocniejszy od tego Fortrona THA-P jak będzie miał kase to kupi zasilacz 400 W albo i nawet 450 W

FSP GROUP jest jeszcze producentem Be Quiet :stuck_out_tongue:

często musisz tam bywać, skoro wiesz jakim asortymentem ten sklep dysponuje :slight_smile: :stuck_out_tongue:

bo fortron ze względu na parametry jest najciekawszą propozycją i najrozsądniejszą w cenie do 80 zł :slight_smile:

Co racja to racja. Niektórzy do najzwyklejszych kompów proponują zasiłki 500W za ponad 400zł. :x

Nie mniej jednak nawet najlepszy komputer bez dobrego zasilania nie będzie pracował wydajnie i prawidłowo a w najgorszym wypadku możemy go całego spalic kupując Tracery , Codegeny i inne szmelc.

Co do Fortronów to pisałem na forum już swoje zdanie o nich.

Taa 700 niech kupi.

Kolega pisał że nie ma zamiaru ładowac za dużo kasy w tego kompa bo będzie zmieniał.

Nie pisałeś na temat wszystkich Fortronów np Fortron Blue Storm II to nie jest leżak bo to nowy zasilacz który jest produkowany reszta Fortronów nie jest produkowana i są to najczęściej leżaki.