Czy HD4870 1GB za 860zł to dobra inwestycja?

zamierzam kupić tego radka i nie wiem czy to dobra inwestycja na następne 5,6 lat

Cena jest zachęcająca, jaki to model?

Jaki masz monitor i natywną rozdzielczość? Żeby 1GB się zaczął przydawać trzeba wielu pikseli i wysokich detali, a ta karta na takich ustawieniach w nowych grach i tak nie będzie szła (bo GPU będzie za słaba, a nie pamięci za mało). Jak jakiś dobry model to można się zastanowić, bo w tej cenie i tak można dostać w normalnych sklepach HD4870 ale z 512MB.

na 5-6 lat, LOL, chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, na dzień dzisiejszy karta jak najbardziej OK, pewnie na 2-3 lata starczy do grania…

nieopłacalna inwestycja nie ma praktycznie wzrostu wydajności względem wersji z 512MB

czyli brać wersje z 512 MB?

Ale chyba nie chcesz ja podpiac pod kompa ze swojej sygnaturki? Bo jezeli chcesz to szkoda pieniedzy.

Nie wspominając o tym, że Twoja płyta główna nie ma magistrali PCI-E.

tak

Pod AGP to nawet nie podepnie tej karty :lol:

coś ty, absolutnie. Po prostu składam nowego kompa

to ze ma agp to swoja droga ;p

Do takiej karty to reszta sprzetu tez musi byc wypasna Quad musi byc :).

heh na razie to C2D E7400

starczy ale conajmniej 3,5 ghz trzeba wykrecic.

a jaki bedziesz mial monitor jak conajmniej 24 cale to bierz to z 1gb a jak nie to nie oplaca sie infestowac w to i wes 512mb

Spojrzeliście ile kosztuje HD4870 1GB? Za 860zł można mieć w sklepie najwyżej 512MB, jeżeli Bambosz107 może mieć z pewnego źródła z 1GB to dlaczego nie brać? Ale to jeszcze zależy od modelu, którego jak na razie nie znamy… No chyba, że w równie atrakcyjnej cenie mógłby mieć 512MB.

http://www.allegro.pl/item535685173_sap … gw_fa.html

770zł chłodzenie powinno dac radę

www.esc.pl tam jest tak karta Palit Radeon HD4870 Sonic 1024MB DDR5/256bit/2xDVI TV-out

Która jest za 1049zł i przestaje się opłacać… Chyba, że nie zrozumiałem i możesz mieć tę kartę z pewnego źródła z gwarancją itd za 860zł, wtedy można brać bez zastanowienia. Jak nie to szukać taniej i porządnej z 512MB.

hmmm juz za późno ta za 860 zł sprzedana :frowning:

W takim razie jak sprzedana, to nie rozglądaj się za HD4870 z 1GB powyżej 1k bo to kompletnie nieopłacalne.

Za 900zł masz na esc Palita HD4870 wersję Sonic, a w agito Asusa HD4870 wersję Glaciator i to będą najlepsze wybory.

a to co ja na poprzedniej stronie podałem to zły wybór ? :slight_smile: