Czy Hp-120 KAROKORUM zmieści się w obudowie CM Elite 331?

Jak w temacie … muszę mieć pewność 100% .

I czy jest coś lepszego w tej cenie ? I czy ten pentagram jest cichy ?

jeżeli ktoś ma to prosiłbym o temperatury procka np. po oc przy tym chłodzeniu.

Dzięki

Powinien się zmieścić, ja mam większy i się mieści :slight_smile:

ja powiem tak, na BOX’ie miałem temp. w okolicach 41-42*C (ciepłe dni, mierzone Everest Ultimate - idle), w stresie było to ok. 69-70*

po zmianie na Pentagrama i wentylator na min. obroty temp. jest 38* (idle) i ok. 59-60* (stres)

temp. dotyczą Dual Core E2160 @ 3.00 przy napięciu podniesionym o 0,075V (1,26-1,36V)

Hmm kurcze to nie duży spadek , ja na box’ie przy 3,0Ghz 1,31V na CPU mam 69* w stresie i ta temp to jest max. Większej nigdy nie widziałem choćby na chwilę.

Czyli co warto wydać te 75zł :?:? Można by powalczyć zawsze bardziej z procem.

I czy na bank się zmieści bo to byłby zonk prawdziwy ;p

a nie lepiej dopłacić 10zł do heatpipe ???

http://www.ceneo.pl/405390

HP-120 - heatpipe , też ma rurki. Ze zwykłym Hp-120 są podobno problemy z mocowaniem.

też jestem trochę niemile zaskoczony, że spadek był w sumie niewielki

a nie wiesz czemu w evereście są 3 temp.? (core 1, core 2 i procesor) i która z nich jest tą właściwą?

Core 1/2 no to poszczególnych rdzeni, a ten procka jest gdzieś umieszczony na procku osobnie od rdzeni. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale gdzieś o tym czytałem.

Sprawdź programem takim jak SpeedFan, CoreTemp

Raczej patrzy się na temp. poszczególnych rdzeni.

w coretemp mam temperatury w granicach 29-30* oraz 52-54*

Dobra już się dowiedziałem, że wejdzie na 200% do budy, więc OK.

Tylko teraz pytanie Hp-120 zwykły czy KAROKORUM ?

zwykłe chłodzi dodatkowo sekcje zasilania procesora, trochę ramy, mostek północny generalnie wszystko w bezpośredniej bliskości procesora, Karakoum raczej nie (może ramy jak da się odpowiednio ustawić, będzie znad nich pobierał powietrze. Jeżeli masz te elementy chłodne nawet w stresie i lubisz łatwy montaż to bierz Karakoum.

Ok mam już to chłodzenie

czytałem coś o szlifowaniu podstawki. Lecz nie wiem po co dlaczego jak i czemu :smiley:

Mógłby ktoś coś napisać ?

Bo gładsza podstawa eliminuje nierówności, chłodzenie lepiej przylega itd. Zwykle po tym zabiegu temperatura spada…

Ej żal panowie,

Po 2 minutach w orthosie mam 75* na procu , gdzie na boxi’ie mialem max 69* :!:

pasta nałożona AS5 … chłodzenie też raczej poprawnie założone co jest grane. :expressionless:

Wentylator działa? :] Nie rusza się chłodzenie? Jest ustawione w dobrą stronę (tzn wieje na wentylator wysysający powietrze z tyłu obudowy?))

Tak wentylator działa , ta sama temperatura jest przy max obrotach jak i przy najniższych

Ogólnie to mam ustawione to chłodzenie tak:

http://www.foramax.hu/images/Gigabyte%20P31DS3L.jpg

wentylator jest od strony radiatora na płycie , pcha powietrze do środka i z tyłu jest amacrox warrior i wyciąga powietrze , z boku dochodzi jeszcze acutake który jest w obudowie. Spróbujcie sobie to wyobrazić.

No najwyraźniej masz przed sobą popis doskonałych diód termicznych w wykonaniu intela…

Sprawdź ręką czy faktycznie jest bardzo bardzo gorący, przy takiej temp powinien właściwie parzyć…

Hmm no to tak dotykając radiator czuję zimno powiedziałbym … czytałem że często są walnięte czujniki, ale mi po 2 minutach w orthosie dochodzi alarm z głośniczka (pewno o temperaturach)

Jakim programem mogę sprawdzić jeszcze temperaturę ?

SpeedFan pomiary które podaje , CoreTemp po włączeniu resetuje mi kompa więc jakiś lipny ten program, Everest nie wyświetla mi temp. proca ;/.

Stresuj, ponowne uruchomienie i szybko do biosu. Dokładniejszego źródła nie ma. Ewentualnie poczytaj czy może jakiś nowszy bios do twojej płyty głównej się nie ukazał i nie naprawia czasem tego typu problemu.

dobra moja nie uwaga … ;p nie ściągnąłem nalepki ;p

sorki za zamieszanie … ogólnie bardzo polecam… temperatury spadły ok. 20* więc POLECAM.