Czy i3-2100 ma sens w 2019

Komputer będzie służył głównie do oglądania anime i gier. Zastanawia się czy i3 2100 ma sens. Procesor lata świetność ma za sobą. Ale jest bardzo tani. Procesor do stanu w , którym nie będzie sie nadawać do gier dojdzie za jakieś dwa lata(Chodzi o wielkie tytuły typu wiesiek). Jeśli nie ten to jaki polecicie na niego miejsce w podobnej cenie.

On już się nie nadaje.
Jeżeli chcesz po taniości, to Athlona 200GE za 170 zł upolujesz, 4 GB RAM 266 za 130 , płytę AM4, nawet A320 za 200. Z 100 dysk, a za kolejną 100 obudowa + zasilacz (nawet używane). Taniej i z możliwościa rozbudowy się nie da już.

Generalnie to mam zasilacz,dyski,obudowę,ram 4x2 1333.Do wydania mam ,ale mam trochę mało kasy tylko 330zł.

A to nie lepiej i5 3 generacji? i5-3470 po 100 zł można dostać na Allegro. Tylko zależy jaka płyta i jaka wersja BIOS/UEFI.

Nie ma problemu płytę też muszę kupić

To jak wymieniasz płytę, to tak jak radzi Marcin20000. Bo myślałem, że płytę masz i wtedy za te 100 zł byś miał porządny upgrade. A tak to z płytą wyjdzie 250zł i to już nie jest dzisiaj opłacalne.

Dobra czemu nie

Ale ja nie chce móc go później rozbudować.Oczekuje wydajność i tak komp ma mi starczyć 2 lata do 18.

Tylko On wtedy się w budżecie nie zmieści…
Niech pomyślę: sprzedaj te Ramy co masz, może te 150 zł z tym dozbierasz, bo potrzebujesz około 500.

Różnica pomiędzy Athlonem 200GE i i3, a nawet i5, to jak trabant i Opel.
Trabanta zaraz zje rdza, a Opla sobie podkręcisz, zmodernizujesz (2 kość ram i wymiana na mocniejszy procesor z tej rodziny jest całe multum). To tylko moja sugestia, ale nie pchałbym się za żadne skarby w takie dziadki stare :wink:

Drugi “bonus”, w Wieśka nie zagrasz raczej, nawet najstarszego, ale kilka gier na Athlonie odpalisz, na i3 nie majac karty graficznej, to leżysz i kwiczysz.

No to z takimi oczekiwaniami jest tylko jedna odpowiedź: Nie ten budżet. Na komputer na lata bez rozbudowy potrzebowałbyś bliżej tysiąca złotych, żeby jakaś kartę lub 2400G upchać. To jednak wcale nie argument za używanym sprzętem, na nowy masz gwarancje, na stary średnio i w tym aspekcie może starczyć tylko na pół roku lub rok.


Patrząc na ten film to nie opłaca mi sie na razie nic zmieniać.Mam dość podobne fps może 5 mniej.

A jaką kartę graficzną masz?
A na filmie mało FPS bo jest pojedynczy moduł RAM, Karty zintegrowane z procesorami AMD lepiej sprawują sie z RAMem w Duallu.

Syf i odpust. Wiem ,ale nie stać mnie i nie zamierzam w ciąż modernizować

stop nie wysilajmy się nie ma po co

Wec zostań z czym obecnie jesteś i zamiast ciągle inwestować “w ledwo starczające złomy” zdecyduj się na cos porządniejszego. Nie zrozum mnie źle, niedługo wakacje, a nawet już teraz pojawiają się oferty pracy sezonowej w restauracjach itp. Popracujesz w długi weekend ze 4 dni, dostaniesz na rękę z 350 zł i masz 2200G, który wiedźmina już na 30 FPS w low odpali. Popracujesz dodatkowy weekend i masz 2400G z 35 klatkami i 100 w CGSO.

Jak napiszesz pełną specyfikację obecnego kompa to może da się coś z tym zrobić, ale jak na pytanie o kartę graficzną dajesz odpowiedź “syf i odpust”, to faktycznie strata czasu.

Do biedry mnie nawet nie chcieli. W wakacje wiem będę zapindalać ,śliwki itp

Po za tym sorki źle napisałem brakuje mi 2 lata i cztery miechy.

No Okej, kwestia tych 4 miesięcy, przy 16 można już legalnie jak pamiętam, teraz musiałbyś pokombinować.
Co do zestawów, one się starzeją jak ludzie i trzeba czasami modernizować, ale wymiana 90latka na 80 latka jest słabym upgradem. Do wakacji może 2200G stanieje, a na nim już coś pograsz i bez karty.

Jemu chyba nie chodzi o upgrade tylko żeby sobie pogadać i tydzień w tydzień utwierdzać się w przekonaniu że ten złom nie jest 20 lat za cywilizacją tylko jakieś 10 :stuck_out_tongue:

Jest tani i dobry mam go na PC i laptopie