Czy idzie wgrac do casio wk 3800 style od np rolanda?

Witam

Mam klawisza casio wk 3800 i chciałbym wgrać style nap od Rolanda czy od tyrosa, ale nie wiem czy tak da sie w ogóle zrobić, jeżeli tak to, w jaki sposób mam je wgrać ?

Z góry dziękuje za pomoc

Hej,

Troszkę poszperałem po necie, by być pewnym odpowiedzi… :slight_smile: Niestety, chyba operacja, o której piszesz nie jest możliwa do wykonania… Okazuje się bowiem, że bardziej zaawansowane keyboard’y Casio nadal wykorzystują tylko jeden podstawowy format pliku wymiany danych - ckf. W plikach tego formatu zapisywane są nie tylko brzemienia czy zrzuty pamięci registracyjnej - nawet rytmy, jak i całe pliki dyskietek fabrycznych. Wyjątkiem od tej reguły są pliki midi oraz smf, które powinny też bez problemu wrzucać się do pamięci instrumentu. I tutaj akurat nie ma znaczenia, czy dokonujemy transferu przez bezpośrednie połączenie z komputerem przez USB, czy też poprzez kartę SD lub dyskietkę DD/HD, gdyż syntezator po protu nie będzie widział plików z innymi rozszerzeniami - a przypomnę, że style dla Rolanda to przede wszystkim pliki z rozszerzeniami sty i psd, a dla Tyros’a (czyli jakby nie patrzeć Yamaha’y) również ten pierwszy, czyi sty. Swoją drogą pod adresem http://www.casio-europe.com/euro/emi/cms/ znaleźć można program, który służy do transferu danych pomiędzy instrumentem i komputerem…

Gdzie nie gdzie można spotkać się z opiniami, że istnieją programy, które potrafią skonwertować pliki styli z instrumentów Yamaha’y na takie, obsługiwane przez Casio. Nie neguję tego, choć sam osobiście nic działającego nie znalazłem. :expressionless: Tak czy inaczej nawet gdyby istniał program zmieniający style, to nie oczekuj jakiś wodotrysków i wspaniałych efektów. Dlaczego?? Syntezatory Yamaha’y działają w oparciu o specyfikację XG Midi lub XG Lite Midi, Roland natomiast w oparciu o GS Midi, podczas gdy Casio nadal opiera się na standardzie GM, czyli General Midi - różnica pomiędzy standardami jest niestety ogromna, czego efektem będzie odtwarzanie styli w najbardziej kompatybilnym standardzie - czyli starym i poczciwym GM. Jak dla mnie szkoda zachodu… :wink: Lepiej pościągać nieco danych ze stronki Casio - w końcu dość pokaźną mają już bazę dodatkowych styli… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

mokry33pl , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif